Co za gol Arkadiusza Milika! Efektowne przełamanie reprezentanta Polski

Arkadiusz Milik był krytykowany za występy w przedsezonowych sparingach Napoli, ale Carlo Ancelotti nie ugiął się pod presją i dalej na niego stawiał. Efekt? We wtorkowym meczu z Borussią Dortmund Polak przerwał niemoc w efektowny sposób.

Maciej Kmita
Arkadiusz Milik Getty Images / Francesco Pecoraro / Arkadiusz Milik
Z uwagi na pomundialowy urlop Arkadiusz Milik nie wystąpił w dwóch pierwszych grach kontrolnych Napoli z z ASDC Gozzano (4:0) i Carpi FC (5:1), ale kiedy Carlo Ancelotti  mógł z niego skorzystać, to stawiał na niego od pierwszej minuty.

W sparingu z Chievo Werona Polak rozegrał 45 minut i choć nie zaistniał na boisku, trener wicemistrzów Włoch go pochwalił. - Trenuje z nami od czterech dni. Nie oczekiwałem od niego niczego wielkiego, a spisał się dobrze. Jest bardzo dobry, jestem z niego zadowolony - stwierdził Ancelotti.

W kolejnym spotkaniu z Liverpoolem (0:5) Milik spędził na boisku godzinę, a dziennikarze "Il Mattino" byli dla niego bezlitośni. "Arkadiusz Milik często sprawia wrażenie, że tak naprawdę nie rozumie co ma robić na boisku. Jest środkowym napastnikiem, a często jest w zupełnie innym miejscu" - można było przeczytać w neapolitańskim dzienniku.

Ancelotti ufa jednak umiejętnościom Polaka i we wtorkowym sparingu z Borussią Dortmund znów dał mu szansę od pierwszego gwizdka, a już w 7. minucie gry Milik odwdzięczył się szkoleniowcowi za zaufanie. Osaczony przez dwóch rywali reprezentant Polski pokonał Romana Burkiego precyzyjnym strzałem sprzed pola karnego, dając swojej drużynie prowadzenie 1:0.

Spotkanie z BVB to przedostatni test Napoli przed inauguracją sezonu. 11 sierpnia neapolitańczycy zagrają z VfL Wolfsburg, a tydzień później w meczu 1. kolejki Serie A zmierzą się z Lazio Rzym.