Asysta i zwycięstwo drużyny Adriana Mierzejewskiego

Changchun Yatai pokonało Guangzhou Evergrande 3:2, dominatorów ostatnich kolejek chińskiej Super Ligi. Asystą popisał się Adrian Mierzejewski.

Dominika Pawlik
Adrian Mierzejewski z koszulką Changchun Yatai FC Instagram / Na zdjęciu: Adrian Mierzejewski z koszulką Changchun Yatai FC
Faworytami meczu 17. kolejki chińskiej Super Ligi byli piłkarze Guangzhou Evergrande, osłabieni brakiem Paulinho. Wydawało się, że będąca w drugiej części tabeli drużyna Changchun Yatai stoi na straconej pozycji.

Jednak to gospodarze zaliczyli pierwsze trafienie do bramki rywali. Kolejne gole padły już dla faworytów, zdobyli je Liyu Yang i Ricardo Goulart. Evergrande w połowie meczu prowadziło 2:1.

Strzałem w dziesiątkę okazało się wprowadzenie na boisko Long Tana w 56. minucie. Dzięki decyzji Jinganga Chena, gra jego podopiecznych poprawiła się. Na tyle, by w 84. i 90. minucie Tan strzelił dwie bramki, dające zwycięstwo drużynie Changchun Yatai. Asystę przy pierwszej z nich zaliczył Adrian Mierzejewski.

Po 15. kolejce zespół Polaka ma na koncie 21 punktów i zajmuje 11. miejsce w tabeli Chinese Super League.

Czy Mierzejewski zagra jeszcze w reprezentacji Polski?