Rewelacyjny Krzysztof Piątek. Cztery gole w debiucie

Krzysztof Piątek imponuje formą na starcie sezonu! Polak, w oficjalnym debiucie, w pojedynkę przyczynił się do awansu Genoi w Pucharze Włoch. Drużyna 23-latka pokonała US Lecce 4:0.

Maciej Siemiątkowski
Krzysztof Piątek WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Krzysztof Piątek
Krzysztof Piątek pojawił się w wyjściowym składzie Genoi na mecz trzeciej rundy Pucharu Włoch z drugoligowym US Lecce. Polak szybko udowodnił trenerowi, że warto było na niego postawić.

23-latek już w drugiej minucie strzelił pierwszego gola. Później trafił jeszcze w dziewiątej i 19. minucie. Hat-trick to dla niego mało. Przed przerwą, w 37. minucie, zdobył czwartą bramkę. Po przerwie Polak nie powiększył swojego dorobku strzeleckiego. W 60. minucie byłego gracza Cracovii zmienił Luca Mazzitelli.

Tak imponująca forma już w pierwszym meczu sezonu może przybliżyć Piątka do wywalczenia miejsca w składzie inaugurację Serie A. W niedzielę 19 sierpnia piłkarze Davide'a Ballardiniego zagrają na wyjeździe z AC Milan.

Krzysztof Piątek przeszedł do Włoch tego lata z Cracovii. W minionym sezonie Lotto Ekstraklasy napastnik strzelił 21 goli.

Genoa CFC - US Lecce 4:0 (4:0)
1:0 - Krzysztof Piątek 2'
2:0 - Krzysztof Piątek 9'
3:0 - Krzysztof Piątek 19'
4:0 - Krzysztof Piątek 37'

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Krzysztof Piątek dostanie powołanie na najbliższe zgrupowanie reprezentacji Polski?