Kolejna bramka Arkadiusza Milika. Napoli przegrało ostatni sprawdzian

SSC Napoli, z Arkadiuszem Milikiem w składzie, przegrało ostatni sprawdzian przed inauguracją nowego sezonu Serie A, ulegając VfL Wolfsburg 1:3. Reprezentant Polski strzelił jedyną bramkę dla włoskiej drużyny.

Dawid Borek
Dawid Borek
Arkadiusz Milik Getty Images / Francesco Pecoraro / Arkadiusz Milik
Polski napastnik ponownie zasłużył na pochwałę ze strony Carlo Ancelottiego. W sparingu z VfL Wolfsburg Arkadiusz Milik strzelił kolejną bramkę w okresie przygotowawczym (we wtorek zapisał się na listę strzelców w sparingu z Borussią Dortmund), tym razem pokonując bramkarza niemieckiej drużyny w 69. minucie, precyzyjnie uderzając głową.

Bramka reprezentanta Polski nie pomogła SSC Napoli w zwyciężeniu ostatniego sprawdzianu przed inauguracją nowego sezonu Serie A. Włoski zespół przegrał sobotni sparing 1:3, choć po trafieniu Milika był remis 1:1. Wilki jednak w pięć minut po trafieniu Polaka strzeliły dwa kolejne gole.

Dodajmy, że w sparingu zagrał też kontuzjowany w ostatnim czasie Piotr Zieliński. Polski pomocnik, podobnie jak Milik, wyszedł na boisko w podstawowym składzie. W 77. minucie na placu gry pojawił także trzeci z Polaków - występujący w VfL Wolfsburg Jakub Błaszczykowski.

Ancelotti przed pierwszym spotkaniem ligowym musi zrobić wszystko, by poprawić obronę SSC Napoli. Ekipa Azzurrich w sparingach z Liverpoolem, Borussią Dortmund i VfL Wolfsburg straciła w sumie dziewięć bramek.

SSC Napoli rozpocznie nowy sezon Serie A w kolejną sobotę, gdy zagra na wyjeździe z Lazio Rzym.

VfL Wolfsburg - SSC Napoli 3:1 (1:0)
1:0 - Josip Brekalo 43'
1:1 - Arkadiusz Milik 69'
2:1 - Admir Mehmedi 70'
3:3 - Admir Mehmedi 73'

Oglądaj rozgrywki włoskiej Serie A na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy Arkadiusz Milik strzeli co najmniej 15 goli w nadchodzącym sezonie Serie A?