MŚ w piłce ręcznej 2019. Nowa praca Lukasa Podolskiego

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Buddhika Weerasinghe / Na zdjęciu: Lukas Podolski
Getty Images / Buddhika Weerasinghe / Na zdjęciu: Lukas Podolski
zdjęcie autora artykułu

- Puchar Świata w domu jest czymś wyjątkowym - mówi Lukas Podolski o swojej nowej roli. Słynny niemiecki piłkarz został ambasadorem mistrzostw świata w piłce ręcznej.

W tym artykule dowiesz się o:

Lukas Podolski dostąpił zaszczytu bycia ambasadorem mistrzostw świata w piłce ręcznej, które na początku przyszłego roku odbędą się w Niemczech i Danii (w dniach 9-27 stycznia). 33-letni "Poldi" będzie promował turniej razem z legendą niemieckiego szczypiorniaka, Heinerem Brandem.

Kilka meczów czempionatu zostanie rozegranych w Kolonii, gdzie Podolski spędził większość swojego życia. - Puchar Świata w domu jest czymś wyjątkowym. Kolonia jest miastem, które szaleje na punkcie sportu. Jako ambasador mistrzostw świata, postaram się zarazić wszystkich kibiców tym entuzjazmem - powiedział dziennikarzom zawodnik japońskiego klubu Vissel Kobe.

Przy okazji nowej pracy, pochodzący z Gliwic Podolski przypomniał, że piłka ręczna zajmuje ważne miejsce w jego rodzinie. - Pomimo tego, że sam wolałem kopać piłkę, to sporo wiem o tej dyscyplinie. Jej wielką fanką jest moja mama Krystyna (była reprezentantka Polski w piłce ręcznej - przyp. red.). Mam nadzieję, że w najbliższych miesiącach w Niemczech nastąpi euforia związana z występem kadry w Pucharze Świata - dodał Podolski.

130-krotny reprezentant Niemiec od lat realizuje się zawodowo również jako biznesmen. W styczniu tego roku "Poldi" otworzył w Kolonii restaurację z kebabami, która cieszy się dużą popularnością. Jeszcze w tym miesiącu sportowiec planuje otworzyć kolejny lokal typu fast food. 33-latek jest też właścicielem dwóch lodziarni i sklepu z odzieżą.

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: każdy chciałby pojechać z nią na wakacje

Źródło artykułu: