Anglia: drużyna Pawła Wszołka rozbita 1:7. Komplet zwycięstw Mateusza Klicha

Paweł Wszołek wziął udział w sromotnej porażce Queens Park Rangers. Spadkowicz z Premier League West Bromwich Albion rozgromiło rywali aż 7:1. Tymczasem trzecie zwycięstwo zanotowało Leeds United z Mateuszem Klichem w składzie.

Bartosz Zimkowski
Paweł Wszołek Getty Images / Warren Little / Na zdjęciu: Paweł Wszołek
Paweł Wszołek pojawił się na boisku w 81. minucie przy stanie 1:4. Niestety dla Polaka West Bromwich Albion zdążyło strzelić jeszcze trzy bramki i rozbić londyńczyków aż 7:1. Po dwie bramki na swoim koncie zapisali Matthew Phillips oraz Jay Rodriguez. QPR jest ostatnie w tabeli nie mając po trzech kolejkach nawet punktu.

W zupełnie innym humorze jest Mateusz Klich. Polak nie strzelił gola w trzecim z rzędu meczu, ale Pawie wygrały z Rotherham United 2:0 (Klich został zmieniony w 90. minucie) i mają komplet zwycięstw na koncie.

Z polskich piłkarzy 90 minut zagrali jeszcze Paweł Olkowski i Bartosz Białkowski. Ten pierwszy wystąpił w wygranym przez Bolton Wanderers meczu z Reading (1:0). Z kolei reprezentant Polski puścił gola w zremisowanym spotkaniu Ipswich Town - Aston Villa (1:1).

W barwach Hull City nawet na ławce zabrakło Kamila Grosickiego. Tygrysy przegrały przed własną publicznością z Blackburn Rovers (0:1) i w tabeli są trzecie od końca.

Warto dodać, że debiut w Charltonie Athletic (League One) zanotował Krystian Bielik (wypożyczony z Arsenalu). Jego drużyna zremisowała na wyjeździe z Accrington Stanley 1:1. Bielik dostał żółtą kartkę i w 90. minucie został zmieniony. Angielskie media donoszą, że nie była to taktyczna zmiana, lecz Polaka zaczęły łapać skurcze.