Premier League: falstart drużyny Łukasza Fabiańskiego. Kolejna porażka

Fatalnie rozpoczyna się nowy sezon dla Łukasza Fabiańskiego i jego West Ham United. Młoty po dwóch kolejkach nie mają punktów na koncie i w sobotę znów przegrali.

Bartosz Zimkowski
Interwencja Łukasza Fabiańskiego Getty Images / Marc Atkins / Interwencja Łukasza Fabiańskiego
Po porażce z Liverpoolem (0:4) sprzed tygodnia West Ham United nie miał wyjścia i musiał pokonać Bournemouth. Pierwsza połowa była dowodem, że Młoty zmierzają w dobrym kierunku. Londyńczycy grali z polotem, tworzyli okazje strzeleckie i jedną z nich wykorzystali. Javier Hernandez wywalczył rzut karny, który na bramkę zamienił Marko Arnautović.

Nieźle między słupkami spisywał się Łukasz Fabiański. W 27. minucie pokazał kapitalny refleks broniąc uderzenie Calluma Wilsona. Tuż po zmianie stron Polak znów świetnie interweniował (tym razem strzelał niezwykle aktywny David Brooks). Ale goście zaczęli coraz mocniej naciskać i w zaledwie sześć minut wyszli na prowadzenie. Najpierw Wilson miał przed sobą trzech rywali, a mimo to minął ich i płaskim strzałem pokonał Fabiańskiego. Piłka prześliznęła się pod nogą Polaka i wydaje się, że "Fabian" mógł zrobić więcej w tej sytuacji. Bez szans był niedługo później. Steve Cook strzałem głową z pięciu metrów wyprowadził Bournemouth na prowadzenie.

Wynik 2:1 utrzymał się do ostatniego gwizdka sędziego. WHU z nowym trenerem, wielkimi transferami nie ma żadnego punktu na koncie i aż sześć straconych goli. Jest ostatnie w tabeli.

Warto zaznaczyć, że swojego pierwszego gola w karierze w sierpniu zdobył Harry Kane. Napastnik Tottenhamu Hotspur potrzebował do tego aż piętnastu meczów. Koguty pokonały w derbach Londynu Fulham 3:1.

W barwach Southampton FC nawet na ławce rezerwowych zabrakło Jana Bednarka. Z kolei w przypadku Wolverhampton Wanderers to samo możemy napisać o Michale Żyro.