Grzegorz Krychowiak bohaterem Lokomotiwu Moskwa! Reprezentant Polski dał mistrzowi Rosji pierwsze zwycięstwo w sezonie

W niedzielnym meczu 4. kolejki Priemjer-Liga Lokomotiw Moskwa pokonał Krylja Sowietow Samara (1:0) po golu Grzegorza Krychowiaka. Dla reprezentanta Polski to pierwszy gol w piłce klubowej od... 6 stycznia 2016 roku!

Maciej Kmita
Grzegorz Krychowiak (z lewej) Getty Images / Epsilon / Na zdjęciu: Grzegorz Krychowiak (z lewej)

Grzegorz Krychowiak przerwał złą serię w 37. minucie spotkania, gdy pospieszył z udaną dobitką obronionego przez golkipera rywali strzału Jeffersona Farfana, dając swojej drużynie prowadzenie 1:0. Reprezentant Polski nie musiał długo czekać na premierowe trafienie w barwach mistrza Rosji, bo niedzielny mecz jest dopiero jego trzecim w koszulce Lokomotiwu.

Z drugiej strony to jego pierwszy gol w piłce klubowej od 6 stycznia 2016 roku, kiedy jeszcze jako zawodnik Sevilli wpisał się na listę strzelców w meczu Pucharu Króla z Betisem Sewilla. W międzyczasie zdobył bramkę dla reprezentacji Polski (w spotkaniu MŚ 2018 z Senegalem), ale na kolejne trafienie w piłce klubowej czekał 956 dni.

W tym czasie rozegrał dla Sevilli, Paris Saint-Germain, West Bromwich Albion i Lokomotiwu 69 spotkań, w których spędził na boisku 4527 minut, nie zdobywając ani jednej bramki. Jego strzelecka niemoc trwała blisko 76 godzin.

Było to nie tylko pierwsze trafienie Krychowiaka w barwach Lokomotiwu, ale w ogóle pierwsza bramka zdobyta przez mistrza Rosji w sezonie 2018/2019. Podopieczni Jurija Siemina nie potrafili strzelić gola w żadnym z czterech poprzednich spotkań, a teraz dzięki Polakowi sięgnęli po pierwsze zwycięstwo w sezonie.

Krychowiak zagrał od pierwszego gwizdka i przebywał na boisku przez pełne 90 minut. Macieja Rybusa z powodu urazu zabrakło w kadrze mistrza Rosji na wyprawę do Samary.

Krylja Sowietow Samara - Lokomotiw Moskwa 0:1 (0:1)
0:1 - Krychowiak 37'

Czy Grzegorz Krychowiak wróci w Moskwie do formy z czasów gry w Sevilli?