Adrian Mierzejewski pochwalił się golem i asystą

Adrian Mierzejewski nie zwalnia tempa. W meczu z Habei China Fortune polski pomocnik strzelił bramkę i zanotował asystę a jego klub, Changchun Yatai, zremisował 2:2.

Marek Wawrzynowski
Adrian Mierzejewski z koszulką Changchun Yatai FC Instagram / Na zdjęciu: Adrian Mierzejewski z koszulką Changchun Yatai FC

Polski obieżyświat, Adrian Mierzejewski, po tym jak podbił ligę australijską i został jej najlepszym piłkarzem w sezonie 2017/18, teraz postanowił podbić Chiny. Po mniej efektownym początku znacznie przyspieszył i po 9 spotkaniach ma już na koncie 2 bramki oraz 4 asysty.

Zawodnik pochwalił się na Twitterze swoimi trofeami. Wyrównującą bramkę na 1:1 Polak strzelił w 71. minucie, a potem asystował przy golu Odion Ighalo na 2:2 w 89. minucie. Trzeba przyznać, że "Mierzej" jest nie tylko efektywny, ale też efektowny.

Polak dołączył do zespołu po 11. kolejce, więc do czołówki najskuteczniejszych piłkarzy będzie mu ciężko dobić. Jego klub, Changchun Yatai, zajmuje w tej chwili 12. miejsce w lidze chińskiej, ale do 6. zespołu traci zaledwie 2 punkty.

Czy Adrian Mierzejewski powinien wrócić do kadry narodowej?