Ostre słowa trenera Śląska Wrocław. "Tak nie można grać, to jest ekstraklasa"

Śląsk Wrocław zremisował w Sosnowcu z Zagłębiem 3:3, choć do przerwy prowadził 2:0. W ostrych słowach grę swoich piłkarzy podsumował trener wrocławskiego zespołu, Tadeusz Pawłowski.

Łukasz Witczyk
Tadeusz Pawłowski Getty Images / Dawid Gaszyński / Na zdjęciu: Tadeusz Pawłowski
W pierwszej połowie Śląsk Wrocław dominował nad Zagłębiem Sosnowiec. Wrocławianie swoją przewagę udokumentowali dwiema bramkami. Niewiele wskazywało na to, że po przerwie wszystko zmieni się o 180 stopni. W drugiej połowie to Zagłębie zepchnęło rywali do defensywy i w trakcie dziewięciu minut zdobyło trzy gole.

Śląsk remis uratował po rzucie karnym w doliczonym czasie gry. Jedenastkę na gola zamienił Marcin Robak. - Nasz zawodnik wyleciał za drugą żółtą kartkę. Goniliśmy i walczyliśmy do końca. Zremisowaliśmy, jest trochę niedosytu. W Sosnowcu mogliśmy zrobić troszeczkę więcej - powiedział trener Śląska, Tadeusz Pawłowski.

Szkoleniowiec gości nie był zadowolony ze stylu gry swojego zespołu. - To był dziwny mecz. Prowadziliśmy 2:0, mieliśmy mecz pod kontrolą, ale zbyt często notowaliśmy straty. Co trzy-cztery sekundy traciliśmy piłkę. Tak nie można grać, to jest ekstraklasa. Jeśli prowadzi się 2:0, to trzeba pograć piłką. My wychodzimy na drugą połowę, przysypiamy i tracimy trzy bramki - dodał Pawłowski.

Na uznanie zasługuje metamorfoza piłkarzy Zagłębia. W pierwszej połowie byli bezradni, a ich ataki przypominały walenie głową w mur. Po przerwie sosnowiczanie grali o niebo lepiej. - Mieliśmy gorące tematy w przerwie w szatni z piłkarzami, co musimy zrobić, aby odwrócić losy spotkania. Gdyby nie kibice, wynik mógłby być na naszą niekorzyść. Myślę, że to sprawiedliwy remis - powiedział trener Zagłębia, Dariusz Dudek.

Rzut karny dla Śląska podyktowany został po analizie zapisu wideo. Arbiter Tomasz Kwiatkowski dopatrzył się zagrania ręką Arkadiusza Jędrycha w szesnastce. - Pracowaliśmy jako zespół, dokonaliśmy dobrych zmian i odwróciliśmy losy spotkania. Z meczu na mecz VAR będzie nam oddawał, bo już drugie spotkanie, kiedy sędzia po interwencji VAR-u zmienia decyzję. Uważam, że straciliśmy dwa punkty, ale w piłce wszystko się wyrównuje - stwierdził Dudek.

Zagłębie po sześciu kolejkach ma na swoim koncie 4 punkty. Trener sosnowieckiego klubu nie ukrywa, że problemem jego drużyny jest brak doświadczenia. - Ekstraklasa nie jest taka straszna. Zgrywamy się z każdym meczem i mam nadzieję, że wynik będzie lepszy, bo takich spotkań doświadczony zespół by nie przegrał. Dla nas to remis przegrany, ale sprawiedliwy - zakończył szkoleniowiec.

Czy Śląsk Wrocław zakończy sezon w czołowej ósemce Lotto Ekstraklasy?