Fortuna I liga: koniec impasu Chojniczanki. Bytovia postrachem gospodarzy

Po latach niepowodzeń Chojniczanka znalazła sposób na pokonanie GKS-u Katowice. W najciekawszym meczu 8. kolejki Fortuna I ligi wygrała 2:1 dzięki bramce w doliczonym czasie gry.

piłkarze Chojniczanki Chojnice Newspix / WOJCIECH FIGURSKI / Na zdjęciu: piłkarze Chojniczanki Chojnice
W poprzednim sezonie Chojniczanka Chojnice zafiniszowała tuż za miejscami premiowanymi awansem, ale przegrała oba mecze z katowiczanami. Impas zespołu z Pomorza w konfrontacjach z zespołem z Górnego Śląska został przedłużony do 11 spotkań. Jedna z najdłuższych takich serii w lidze zakończyła się w sobotę w dramatycznych okolicznościach. Chojniczanka zdobyła gola na 2:1 w doliczonym czasie gry.

Najciekawszy mecz kolejki rozstrzygnął Tomasz Mikołajczak. W tym momencie obaj kandydaci do awansu grali w dziesięciu. Przedwcześnie wykluczeni przez sędziego zostali Oskar Paprzycki oraz Bartłomiej Poczobut.

Wielcy podróżnicy z Olsztyna, którzy rozgrywają dotychczas wszystkie mecze na wyjeździe, odwiedzili lidera Raków Częstochowa. Podopieczni Marka Papszuna nie potrafili sforsować defensywy Stomilu Olsztyn w pierwszej połowie, ale po przerwie udokumentowali swoją wyższość rezultatem 2:0. Zrobił to konkretnie Szymon Lewicki, czołowy strzelec poprzedniego sezonu. Napastnik Rakowa miał szansę na zdobycie klasycznego hat-tricka, ale w końcówce spotkania nie wykorzystał rzutu karnego. Bez tego częstochowianie odnieśli piąte zwycięstwu z rzędu i prowadzą niepodzielnie w wyścigu po awans.

Przed przyjazdem do do Łodzi piłkarze Bytovii Bytów zdobyli komplet dziewięciu punktów w trzech meczach na wyjeździe. Drużyna Adriana Stawskiego straszy gospodarzy najpierw swoimi statystykami, a następnie skutecznością na murawie. W pojedynku z ŁKS-em Łódź prowadzili już 3:0 i choć beniaminek zmienił w końcówce rezultat na 2:3, to kolejny komplet punktów pojechał do Bytowa.

W Łodzi 90 minut zagrał Filip Burkhardt, który latem opuścił ŁKS i przeniósł się do Bytovii. Bramki Sandecji Nowy Sącz w pojedynku ze Stalą Mielec pilnował Marek Kozioł, który do niedawna był golkiperem zespołu z Podkarpacia. Kozioł może być równie zadowolony jak wspomniany Burkhardt. Sandecja zwyciężyła 2:0 dzięki trafieniom Macieja Małkowskiego i Mariusza Gabrycha. Podopieczni Tomasza Kafarskiego są wiceliderami ze stratą czterech punktów do Rakowa.

W rozpaczliwie złej formie pozostaje Bruk-Bet Termalica Nieciecza. Spadkowicz z Lotto Ekstraklasy poniósł piątą w sezonie porażkę 2:4 z GKS-em 1962 Jastrzębie. Do przerwy prowadził, ale po powrocie z szatni pozwolił beniaminkowi na zdobycie aż trzech bramek. Słonie są przedostatnie.