Fortuna I liga: Odra Opole wysadziła mur Chrobrego, Wigry Suwałki idą za ciosem

Odra Opole wygrała 3:0 z Chrobrym Głogów, którego obrona miała przed tym meczem najlepsze statystyki w Fortuna I lidze. Wigry Suwałki zwyciężyły w trzecim spotkaniu z rzędu i są wiceliderem.

Piłka nożna Getty Images / Laurence Griffiths / Piłka nożna
Przed przyjazdem do Opola piłkarze Chrobrego Głogów stracili trzy gole w siedmiu kolejkach. W piątek wpuścili tyle samo w nieco ponad godzinę. Najskuteczniejszym zawodnikiem w ofensywie Odry był Rafał Niziołek, którzy trafił dwukrotnie do bramki głogowian. Istotny, pierwszy gol był dziełem Krzysztofa Janusa, który skierował piłkę do siatki po raz pierwszy od czasu transferu z Arki Gdynia do Odry Opole.

Podopieczni Mariusza Rumaka legitymują się pozytywnym bilansem trzy zwycięstwa, dwa remisy i porażka na własnym stadionie. Jeżeli chcą przesunąć się we wrześniu bliżej miejsc premiowanych awansem, muszą prezentować się lepiej na wyjazdach. Poza Opolem jeszcze nie zapunktowali. Na razie wyprzedzili Chrobrego i przesunęli się do górnej połowy tabeli.

- Kontrolowaliśmy ten mecz. Przeciwnik dostał czerwoną kartkę w drugiej połowie, ale zanim to się stało także dominowaliśmy. Cieszą mnie ładne gole, postawa skrzydłowych, gra obrońców - podsumował Mariusz Rumak, trener Odry.

Noc z piątku na sobotę spędzą na pozycji wicelidera Wigry Suwałki. Wygrana 2:1 z Garbarnią Kraków to ich trzecia z rzędu. W udaną serię wpisały się prestiżowe derby ze Stomilem Olsztyn, po których drużyna Kamila Sochy poszła za ciosem. W rolach głównych wystąpili w piątek piłkarze środka pola. Do bramki beniaminka trafili Martin Adamec oraz Filip Karbowy. Ten pierwszy jest z czterema golami na koncie samodzielnym liderem klasyfikacji strzelców.

Z kolei Garbarnia została na dnie tabeli.