CLJ: Legia Warszawa lepsza od Lecha Poznań po zabójczej końcówce

Hit Centralnej Ligi Juniorów dla Legii Warszawa. W 5. kolejce rozgrywek zespół ze stolicy wygrał we Wronkach z Lechem Poznań 2:0, a gole w samej końcówce zdobyli Łukasz Łakomy oraz Bartłomiej Ciepiela.

Szymon Mierzyński
kibice Legii Warszawa Newspix / MICHAL CHWIEDUK / FOKUSMEDIA.COM.PL / NEWSPIX.PL / Na zdjęciu: kibice Legii Warszawa
Gospodarze weszli w to spotkanie zdecydowanie lepiej i w pierwszych minutach zyskali dużą przewagę. Wydawało się, że prędzej czy później musi się ona przełożyć na gola, lecz między słupkami dobrze spisywał się Jakub Ojrzyński, a lechici trochę ułatwiali mu zadanie, bo ich strzałom - choć celnym - brakowało mocy. Kapitalnej okazji nie wykorzystał też Filip Szymczak, który z kilku metrów główkował w poprzeczkę.

Potem do głosu doszli legioniści i oni również mogli objąć prowadzenie - choćby wtedy, gdy sam na sam Łukaszem Benedykcińskim znalazł się Przemysław Czado, ale posłał piłkę minimalnie obok słupka.

Po przerwie widowisko układało się tak, że klasyk nazwałby je "typowym meczem walki". Długo wszystko wskazywało na bezbramkowy remis, jednak końcówka należała do Legii i to ona bezlitośnie wypunktowała Kolejorza. W 80. minucie wynik otworzył Łukasz Łakomy, który pokonał Benedykcińskiego świetnym strzałem przy słupku sprzed pola karnego. Trzy minuty później natomiast bramkarz Lecha sfaulował w polu karnym Macieja Rosołka, a jedenastkę pewnym płaskim uderzeniem w prawy róg wykorzystał Bartłomiej Ciepiela.

Z lechitów całkowicie zeszło powietrze i trudno im się dziwić. Odrobienie dwubramkowej straty w ciągu kilku minut było niemożliwe. Legia zwyciężyła we Wronkach 2:0 i po pięciu kolejkach Centralnej Ligi Juniorów ma 12 pkt. Dorobek Kolejorza jest o połowę mniejszy.

Lech Poznań - Legia Warszawa 0:2 (0:0)
0:1 - Łukasz Łakomy 80'
0:2 - Bartłomiej Ciepiela (k.) 83'

Lech Poznań: Łukasz Benedykciński - Karol Smajdor, Jan Klimek, Kacper Andrzejewski, Jakub Niewiadomski, Bartłomiej Burman, Patryk Ściurkowski, Mateusz Bieniek (79' Franciszek Marzec), Filip Marchwiński, Wojciech Kryger (62' Kacper Giełzak), Filip Szymczak.

Legia Warszawa: Jakub Ojrzyński - Nikodem Niski, Michał Gładysz, Filip Czach, Mateusz Szyszkowski, Mieszko Lorenc, Łukasz Łakomy, Dawid Wach (79' Mateusz Leszczuk), Bartłomiej Ciepiela (90+2' Mateusz Lisowski), Przemysław Czado, Maciej Rosołek.

Żółte kartki: Kacper Andrzejewski, Jakub Niewiadomski, Filip Marchwiński, Łukasz Benedykciński, (Lech Poznań) oraz Nikodem Niski, Przemysław Czado, Mateusz Leszczuk (Legia Warszawa).

Sędzia: Karol Arys (Szczecin).

Czy Legia Warszawa wygra Centralną Ligę Juniorów?