MŚ 2030 w piłce nożnej w pięciu krajach? Irlandia wchodzi do gry

Według angielskich mediów, The Football Asssociation rozważa zaproszenie Irlandii do organizacji mundialu w 2030 r. Brytyjsko-irlandzka kandydatura byłaby faworytem w wyścigu.

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
piłkarze reprezentacji Irlandii Reuters / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Irlandii
- The Football Asssociation (FA) rozważa organizację Pucharu Świata w piłce nożnej w 2030 r. w pięciu krajach, razem z Irlandią, która przystąpiłaby do projektu z Wielką Brytanią. Anglia, Szkocja, Walia i Irlandia Północna wcześniej wyraziły chęć zostania współgospodarzami mundialu za 12 lat - czytamy na stronach wtorkowego (4 września) "The Sun".

Gazeta dowiedziała się, że przyłączenie się Irlandii do projektu rozwiązałoby problem Irlandii Północnej, jeśli chodzi o brak stadionów, na których mogłyby odbyć się mecze mistrzostw. W tym kontekście wymienia się dwa obiekty z Dublina: Aviva Stadium i Croke Park.

- Do rozwiązania pozostanie sporna kwestia, że nie wszystkie pięć krajów uzyskałoby automatyczną kwalifikację do turnieju jako współgospodarz - pisze "The Sun", który jednocześnie zaznacza, że brytyjsko-irlandzka kandydatura, mająca poparcie UEFA, byłaby zdecydowanym faworytem do organizacji MŚ 2030.

Przypomnijmy, że gospodarzem mundialu w 2022 r. będzie Katar, a cztery lata później turniej zorganizują wspólnie USA, Kanada i Meksyk.

Konkurentami europejskiej kandydatury w wyścigu do organizacji MŚ 2030 prawdopodobnie będą: Argentyna, Urugwaj i Paragwaj (wspólna oferta), Tunezja, Algieria, Maroko (wspólna propozycja państw z Afryki Północnej) oraz Chiny. Wybór gospodarza największej piłkarskiej imprezy za 12 lat zostanie ogłoszony przez FIFA w 2022 r.

ZOBACZ WIDEO Nawałka kłamie w raporcie? Kamil Glik zabrał głos ws. napięć w kadrze podczas mundialu


Marcin Gortat po raz pierwszy opowiada o pożegnaniu z tatą. "Kiedy ścisnął moją dłoń, prawie zgniótł mi kości". ZOBACZ PREMIEROWY ODCINEK PROGRAMU "ŻYCIE PO ŻYCIU"
MŚ 2030 powinny odbyć się w Europie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×