Mundial 2018. Trener przygotowania fizycznego Polaków: Z dzisiejszej perspektywy niczego bym nie zmienił

- Niczego byśmy nie zmienili. Wszędzie mieliśmy idealne warunki - mówi na chłodno trener przygotowania fizycznego w sztabie Adama Nawałki, Remigiusz Rzepka. Dziwią go też słowa Łukasza Piszczka.

Szymon Mierzyński
Szymon Mierzyński
Remigiusz Rzepka Newspix / Łukasz Grochala / Na zdjęciu: Remigiusz Rzepka
W wywiadzie udzielonym niedawno WP SportoweFakty obrońca Borussii Dortmund przyznał, że zawiodło przygotowanie fizyczne. - Nie miałem dynamiki, nie była na takim poziomie, jak normalnie - oznajmił (całość TUTAJ).

- Nasza praca opierała się na interakcji z zawodnikami. Rozmawialiśmy z nimi o obciążeniach na treningu i realizowanych zadaniach. W trakcie przygotowań Łukasz nie zgłaszał obiekcji, dlatego jestem zaskoczony tą opinią - stwierdził na łamach Przeglądu Sportowego Remigiusz Rzepka.

W analizach bardzo często przewijał się temat wyboru bazy Biało-Czerwonych i ich pobytu w Soczi, gdzie panowały niesamowite upały. Dziś - kilka tygodni po klęsce na najważniejszej imprezie czterolecia - współpracownicy byłego selekcjonera obstają przy swoim i twierdzą, że w tym względzie do błędu nie doszło.

- Z przygotowań do turnieju jesteśmy zadowoleni. Dziś można się tylko zastanawiać nad wyborami personalnymi w Rosji: lepiej było postawić na piłkarzy doświadczonych, z określonym potencjałem motorycznym, czy młodszych i mniej doświadczonych - powiedział Rzepka.

ZOBACZ WIDEO Jerzy Brzęczek już rozmawiał z reprezentantami. "Lewandowski pozostanie kapitanem"

- Zastanawialiśmy się ze sztabem i, jeśli chodzi o miejsca zgrupowań oraz charakter jednostek treningowych, niczego byśmy nie zmienili. Wszędzie mieliśmy idealne warunki. Pracowaliśmy według rytmu, który sprawdził się przed Euro 2016 - dodał, zaznaczając, że temperatura w Soczi była podobna do tej, jaka towarzyszyła Biało-Czerwonym podczas meczów fazy grupowej.

OGLĄDAJ MECZE REPREZENTACJI W PILOCIE WP (link sponsorowany)

Zgadzasz się ze zdaniem Remigiusza Rzepki?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×