WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Dzieciaki marzyły o nowym boisku. Duży Mateusz zareagował na apel małego Mateusza

Dzieciaki w Tychach marzyły o nowym boisku, ale nikt nie reagował na ich apele. Gdy w sieci prosiły o pomoc, nagrywając przejmujące video, nikt nie przypuszczał, że w sprawę zaangażuje się polski premier.
Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
PAP / Andrzej Grygiel / Na zdjęciu: premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z mieszkańcami w Tychach

- To są spartańskie warunki - apelował mały Mateusz, który na boisku na tyskim osiedlu "Weronika" spędza z kolegami całe dnie. - Jedyne prace przeprowadzone w ciągu ostatnich dwóch lat, to skoszenie trawy i powieszenie siatek - mówił. Nie ma się co dziwić. O remont boiska prosili już od dawna zarówno oni, jak i rodzice na spotkaniach z władzami spółdzielni mieszkaniowej. Pieniędzy brakowało, były bardziej palące potrzeby, jak na przykład wymiana płyt balkonowych.

Dzieciakom najbardziej zależało na ogrodzeniu placu. Z nierówną nawierzchnią, wysoką trawą, zardzewiałymi słupkami sobie radzili. Mieli jednak dość wskakiwania do znajdującego się tuż obok rowu z wodą. Obok wybudowano siłownię plenerową. - Jesteśmy niebezpieczni nie tylko dla siebie, ale i dla ćwiczących - mówił chłopak. Remont, który zmieściłby się w kilku tysiącach złotych, był odkładany na później. Dzień przed wizytą premiera polskiego rządu w Tychach słupki pomalowano na biało i powieszono nowe siatki w bramkach. To jednak zbyt mało.

Chłopcom i ich rodzicom wreszcie zabrakło cierpliwości. Nagrali filmik, na którym pokazali wszystkie niedogodności. Liczyli na to, że po nagłośnieniu tematu postawiona pod ścianą spółdzielnia znajdzie w budżecie pieniądze. Nikt nie przypuszczał nawet, że sprawa remontu boiska trafi do samego premiera. Mateusz Morawiecki przyjechał na osiedle "Weronika" i zobaczył, jak wygląda boisko. - Jak wiadomo, piłka jest okrągła, a bramki są dwie, ale żeby grać w piłkę, to jeszcze potrzebne jest boisko. Dlatego odpowiedzieliśmy pozytywnie na skierowany do ludzi dobrej woli apel grupy chłopców. Ten filmik nas poruszył i to była główna przyczyna naszych szybkich reakcji - powiedział premier. Radości dzieciaków nie da się opisać słowami. Uśmiechy na ich buziach pokazywały, że wreszcie ich marzenia zostały spełnione.

Boisko na osiedlu Boisko na osiedlu "Weronika" w Tychach
Teraz wszystko w rękach spółdzielni mieszkaniowej. - To jest niewyobrażalna rzecz, że apel dzieci dotarł i spotkał się z odzewem na tak wysokim szczeblu. Jako spółdzielnia dołożymy wszelkich starań, by chłopcy jak najszybciej mogli cieszyć się wymarzonym boiskiem i z niego korzystać - zadeklarowała jej wiceprezes, Izabela Paluchowska.

W wyborczym programie Zjednoczonej Prawicy pojawił się punkt mówiący o inwestycjach w infrastrukturę sportową. Politycy obiecują nawet 500 milionów złotych. Boisko w Tychach zostało symbolem. - Chciałbym, by chłopcy, którzy będą grali na tym boisku, w przyszłości byli reprezentantami GKS-u Tychy czy nawet grali w kadrze, żeby wyrośli na takich boiskach, które będą wkrótce dopracowane. To boisko nie spełnia takich standardów jakie powinno, ale wkrótce będzie nowe. Tutaj w okolicy grali przecież Arkadiusz Milik czy Radosław Gilewicz - dodał premier.

- Tak sobie żartuję, że mały Mateusz zaapelował o pomoc i zobaczcie, jak szybko duży Mateusz zareagował - przyznał pochodzący z Tychów minister sportu, Witold Bańka.

ZOBACZ WIDEO Liga Narodów poligonem doświadczalnym? Zaskakujące słowa Kamila GlikaRedakcja WP SportoweFakty na Instagramie, śledź nasze STORIES!

Czy polski rząd powinien więcej pieniędzy przeznaczyć na inwestycje w infrastrukturę sportową?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (20):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • Magiczny Piknik 0
  Gdy czytam ten artykuł, przypominają mi się "Czytanki o dobrej zmianie" Wojciecha Maziarskiego.
  Fragment:
  ----------------------------------------------
  W obozie Dobrej Zmiany wprost roiło się od osób tak zasłużonych. Pełno tu było talentów, wybitnych wizjonerów i genialnych innowatorów, którzy wycisnęli swe piętno na dziejach narodu i całej ludzkości. To ludzie Dobrej Zmiany wygnali zaborców. Odkryli rad i polon. Wygrali turniej czterech skoczni. Rozbili Krzyżaków pod Grunwaldem, Turków pod Wiedniem i tupolewa pod Smoleńskiem.
  A zgromadził ich wszystkich ten najbardziej utalentowany i niepospolity. Wizjoner nad wizjonerami, geniusz przenikliwy, sięgający myślą tam, gdzie wzrok nie sięga. Pan Prezes. To on dostrzegł w surowych nieoszlifowanych głazach zarysy szlachetnych brylantów, które jedynie wydobyć trzeba na powierzchnię, zeskrobując z nich chropawą powłokę. Poddani takiej obróbce i oszlifowani ręką mistrza ujawnili swe wewnętrzne piękno i blask.
  grolo Stalin i Bierut - ci też lubili fotografować się z dziećmi... I też był taki ciemny lud, co to łykał. Żenujący jest fakt, że takie coś pojawia się na SPORTOWYM portalu. Niszczy się idee jego twórcy, śp. Damiana Gapińskiego. Krok za krokiem jest coraz gorzej. Natrętnie lansuje się tutaj najbardziej oslizłego i obrotowego z polityków (gość teraz podczepił się pod siatkówkę i w Polsacie wciska swoją tłustą spoconą facjatę do ...komentowania meczów reprezentacji (!!!). O innym, (rzekomo) sprawującym najważniejszą funkcję w państwie, kiedy tylko kichnie coś na twitterze, pojawia się zaraz stosowny artykulik. Niech zgadnę, wkrótce zaczną nas zalewać podobnej wartości wieściami o niedoszłym piłkarzu - obecnie lansującym się wśród kiboli Legii (ale w meczach Legii jak się okazało się nie orientuje) (Redaktorze Witczyk... a miałem o was lepsze zdanie... towarzyszu. Ale cóż. Lustra można unikać ale teksty w necie zostaną... )
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • grolo 0
  Stalin i Bierut - ci też lubili fotografować się z dziećmi...
  I też był taki ciemny lud, co to łykał.
  Żenujący jest fakt, że takie coś pojawia się na SPORTOWYM portalu.
  Niszczy się idee jego twórcy, śp. Damiana Gapińskiego. Krok za krokiem jest coraz gorzej.
  Natrętnie lansuje się tutaj najbardziej oslizłego i obrotowego z polityków (gość teraz podczepił się pod siatkówkę i w Polsacie wciska swoją tłustą spoconą facjatę do ...komentowania meczów reprezentacji (!!!). O innym, (rzekomo) sprawującym najważniejszą funkcję w państwie, kiedy tylko kichnie coś na twitterze, pojawia się zaraz stosowny artykulik.
  Niech zgadnę, wkrótce zaczną nas zalewać podobnej wartości wieściami o niedoszłym piłkarzu - obecnie lansującym się wśród kiboli Legii (ale w meczach Legii jak się okazało się nie orientuje)
  (Redaktorze Witczyk... a miałem o was lepsze zdanie... towarzyszu. Ale cóż. Lustra można unikać ale teksty w necie zostaną... )
  xman2200 Te dzieci zostały potraktowane jak przedmiot coś co sprawi że Morawiecki pokaże jaki to z niego człowiek o gołębim sercu. Zbliżają się wybory to nagle zaczęli sie interesować szaraczkami? Gdzie byli przez 3 ostatnie lata? A no tak były ważniejsze sprawy jak załatwiane stołków dla swoich bliskich i znajomych w spółkach i przyznawanie sobie gigantycznych premii.
  [ pokaż odpowiedzi ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • grolo 0
  o święta naiwności!
  (A jednak znajdują się się tacy, co to kupują. Hm, no cóż... I co tu się dziwić, że oszuści matrymonialni też zawsze znajdują swoje ofiary)
  Kamila Kleinowska Juchimiuk Ty Falubaz że siedzisz na meczu żużlu to nie znaczy że dzieci mają mieć gorzej żalmi ciebie człowieku bez uczucia dla dzieci
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (17)
Pokaż więcej komentarzy (20)
Pokaż więcej komentarzy (20)
Pokaż więcej komentarzy (20)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×