Wielomiesięczna przerwa piłkarza Zagłębia Lubin. Zerwał wiązadła w kolanie

Bardzo zła wiadomość dla KGHM Zagłębia Lubin: Alan Czerwiński musi przejść operację wiązadeł w kolanie. To oznacza wielomiesięczną przerwę.

Bartosz Zimkowski
Alan Czerwiński (z lewej) PAP / Maciej Kulczyński / Na zdjęciu: Alan Czerwiński (z lewej)

"Alan Czerwiński przejdzie zabieg rekonstrukcji więzadła krzyżowego w klinice Villa Stuart w Rzymie" - napisało KGHM Zagłębie Lubin w komunikacie na Twitterze. Ta runda jest już stracona dla prawego defensora, który imponował swoimi rajdami po swojej stronie boiska.

Piłkarz kontuzji doznał 6 września w sparingowym meczu z RB Salzburg. Miedziowi przegrali 0:1, a Czerwiński boisko opuścił w 32. minucie.

Zawodnikiem Zagłębia jest od roku. W swoim pierwszym sezonie strzelił gola i miał 5 asyst w 31 meczach Lotto Ekstraklasy.