Pep Guardiola wściekł się na piłkarzy po wygranej 3:0. Zabrał im dzień wolny

Niecodzienna sytuacja w Premier League. Manchester City wygrał 3:0 z Fulham, a następnego dnia piłkarze mieli mieć wolne. Nic z tego. Pep Guardiola zarządził im trening, ponieważ nie był zadowolony z gry.

Bartosz Zimkowski
Pep Guardiola Getty Images / Laurence Griffiths / Na zdjęciu: Pep Guardiola
Jeśli spojrzeć na wynik 3:0 to wydaje się, że każdy trener byłby zadowolony. - Jestem zły. Jestem zdenerwowany na moich piłkarzy i oni o tym wiedzą - wypalił Pep Guardiola po meczu z Fulham. - Nie mogę sobie z tym poradzić, gdy brakuje im prostych rzeczy: prostego podania, kontrolowania piłki. Rozmawialiśmy o tym wiele razy. Dlatego zamierzam pokazać im, że możemy to poprawić - dodał Guardiola i kolejnego dnia spotkał się z nimi w ośrodku treningowym. Dzień wolny przestał być aktualny.

Zawodnicy mieli w niedzielę dodatkową sesję taktyczną, podczas której perfekcjonista Guardiola dokładnie wyjaśnił, co poszło nie tak, mimo wyniku 3:0. Hiszpan miał pretensje do swoich zawodników o kilka fragmentów w pierwszej połowie, chociaż The Citizens już od trzeciej minuty prowadzili 1:0 po golu Leroya Sane.

Guardiola wymaga jednak dużo więcej od swoich piłkarzy, nawet jeśli ci zwyciężają 3:0 i nie dają zbyt dużo swobody rywalowi. Ma to przynieść efekty m.in. w Lidze Mistrzów, którą chciałby wygrać w tym sezonie.

Już w środę mistrz Anglii zagra pierwsze spotkanie w LM. Rywalem będzie Olympique Lyon.