Premier League: niespodziewane wejście Jana Bednarka. Southampton rozbite przez Liverpool

Pierwszy mecz w Premier League rozegrał w tym sezonie Jan Bednarek. I chociaż Southampton zostało rozbite przez Liverpool 0:3, to gdy Polak był na boisku, Święci nie stracili ani jednej bramki.

Bartosz Zimkowski
piłkarze Liverpoolu Getty Images / Alex Livesey / Na zdjęciu: piłkarze Liverpoolu

Tylko w pierwszej kolejce Jan Bednarek usiadł na ławce. Później lądował już na trybunach, jednak Mark Hughes zabrał go na mecz z Liverpoolem. Po pierwszej połowie nie było już co zbierać. The Reds prowadzili 3:0, a strzelanie rozpoczął... defensor Świętych, Wesley Hoed. Tak niefortunnie interweniował we własnym polu karnym, że zapisał na swoim koncie samobójczą bramkę. Niedługo później po dośrodkowaniu z kornera Joel Matip ładnym strzałem głową z dziesięciu metrów umieścił piłkę w okienku bramki rywali. Kropkę nad "i" postawił w pierwszej połowie Mohamed Salah. Egipcjanin z najbliższej odległości dobił strzał z rzutu wolnego Xherdana Shaqiriego (piłka po jego uderzeniu trafiła w poprzeczkę).

Dość niespodziewanie w 55. minucie na boisku zameldował się Bednarek. Southampton przeszło na grę trójką środkowych obrońców, ale druga połowa była kompletnie bez historii. Nic się nie działo na boisku, a The Reds odpuścili całkowicie skupiając się na wymianie podań. Wynik nie uległ już zmianie i Liverpool wygrał 3:0. Warto zaznaczyć, że ma na koncie komplet sześciu zwycięstw.

Prawdziwy koncert gry dał Manchester City. Po niepowodzeniu w Lidze Mistrzów, gdy The Citizens przegrali z Olympique Lyonem (1:2), teraz rozbili beniaminka Cardiff City aż 5:0. Man City w pełni kontrolował przebieg spotkania, osiągając 75 proc. posiadanie piłki. Ale gole strzelał dopiero po upływie drugiego kwadransa gry. Gdy jednak wgryzł się w rywala, to w 12 minut zdobył trzy bramki. W drugiej odsłonie na boisku zameldował się Riyad Mahrez i ustrzelił dublet. Ekipa Pepa Guardioli jest wiceliderem, a do pierwszego Liverpoolu traci dwa punkty.

Ponownie zawiódł Manchester United. Czerwone Diabły nie potrafiły wykorzystać atutu własnego boiska i zaledwie zremisowały z beniaminkiem Wolverhampton Wanderers 1:1. Wilki to bardzo niewygodny rywal dla ekip z Manchesteru, ponieważ jedyne punkty, jakie Man City stracił w tym sezonie, to właśnie z tą ekipą. Wówczas spotkanie także zakończyło się remisem 1:1. Czerwone Diabły mają już osiem punktów straty do pierwszego Liverpoolu.