Niko Kovac: 1:0 w Bundeslidze to zawsze niebezpieczny wynik

Problemy Bayernu w meczu z FC Augsburg i tylko remis 1:1. Trener Niko Kovac nie ma wątpliwości: jeśli w kolejnych spotkaniach jego drużyna ma uniknąć wpadek, musi sporo zmienić w swojej grze.

Szymon Mierzyński
Niko Kovac (L) i Robert Kovac (P) Getty Images / Na zdjęciu: Niko Kovac (L) i Robert Kovac (P)
Bawarczycy prowadzili po bramce Arjena Robbena, lecz w końcówce po błędach w obronie wyrównał Felix Goetze. To dla mistrza Niemiec pierwsze stracone punkty w nowym sezonie.

- Jeśli w Bundeslidze prowadzisz tylko 1:0, zawsze jest to bardzo niebezpieczne - stwierdził Niko Kovac.

- Augsburg wykonał bardzo dobrą pracę przez pełne 90 minut. Tłumił naszą grę i mieliśmy problem z wydostaniem się z własnej połowy. Kiedy już nam się to udawało, nie potrafiliśmy zamieniać szans na bramki - dodał.

W piątek monachijczycy zagrają na wyjeździe z Herthą i trener oczekuje wyraźnej poprawy. - Tym razem nie zdobyliśmy trzech punktów. Postaramy się to zrobić w Berlinie, ale musimy tam zagrać lepiej.

Szkoleniowiec FC Augsburg Manuel Baum był w zupełnie innym nastroju i nie krył ogromnej radości. - Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że wywieźliśmy jeden punkt z Allianz Areny. Do osiągnięcia tego celu potrzebny był pasjonujący i zaangażowany zespół ludzi - oznajmił.

Czy Bayern wygra wyjazdowy mecz z Herthą?