Serie A: Arkadiusz Milik wrócił w pięknym stylu. Dublet Polaka, wygrana Napoli

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images /  Francesco Pecoraro / Na zdjęciu: Arkadiusz Milik. Z prawej Piotr Zieliński
Getty Images / Francesco Pecoraro / Na zdjęciu: Arkadiusz Milik. Z prawej Piotr Zieliński

Arkadiusz Milik wrócił do podstawowego składu i miał udział przy trzech golach. Dwa z nich zdobył sam i pomógł Napoli zwyciężyć 3:0 z Parma Calcio 1913.

Razem z Milikiem do jedenastki SSC Napoli powrócił Piotr Zieliński. Trener Carlo Ancelotti nie wystawił Polaków od początku poprzedniego meczu z Torino FC. Ci mogli być nieco rozdrażnieni, ponieważ pod ich nieobecność Azzurrim wyszło najlepsze otwarcie spotkania od początku sezonu.

W środę można było jednak powiedzieć "bez Polaków nieźle, z Polakami jeszcze lepiej". Napoli narzuciło swoje warunki przeciwnikowi i ekspresowo wyszło na prowadzenie 1:0. Po wstrzeleniu Arkadiusza Milika w pole bramkowe dobrze zachował się Lorenzo Insigne. Skoro defensor nie potrafił wybić piłki, to reprezentant Włoch wpakował ją z bliska do siatki.

Azzurri zwolnili grę, a priorytetem dla nich było trzymanie beniaminka daleko od własnej bramki. Od czasu do czasu jednak wybierali się na połowę przeciwnika. Aktywni byli tam Kevin Malcuit oraz Arkadiusz Milik. Współpraca Francuza z Polakiem mogła się podobać. Piotr Zieliński oddał dwa uderzenia, ale brakowało mu precyzji. W 32. minucie możliwość zdobycia drugiego gola miał Lorenzo Insigne, jednak futbolówka po jego technicznym strzale zatrzymała się na słupku.

Parma Calcio 1913 nie odpowiadała często atakami. Napoli prowadziło zasłużenie i co do tego nie było wątpliwości. Beniaminek nie oddał w pierwszej połowie strzału, sporadycznie zbliżał się do pola karnego faworyta, ponieważ dobrze bronili Kalidou Koulibaly oraz Nikola Maksimović.

Za uspokojenie sytuacji i potwierdzenie przewagi gospodarzy drugim golem zabrał się Arkadiusz Milik. Reprezentant Polski zdobył bramkę na 2:0 w 47. minucie. Było to trafienie podobne do tego z meczu towarzyskiego z Borussią Dortmund. Podaniem odwdzięczył się Lorenzo Insigne, a Milik uderzył technicznie zza pola karnego. Zrobił to tak dobrze, że Luigi Sepe tylko obserwował jak piłka szybuje w okienko jego bramki. Były zawodnik Ajaksu Amsterdam zdobył drugiego gola w sezonie, pierwszego w Neapolu.

Taka była jego reakcja na 90 minut spędzone na ławce rezerwowych w niedzielę. Jeżeli Ancelotti jeszcze nie był pod wrażeniem, to już na pewno zmienił nastawienie w 84. minucie, kiedy to Milik podwyższył na 3:0. Ten wieczór w Neapolu należał do reprezentanta Polski. Publiczność nagrodziła go brawami, kiedy w 86. minucie opuścił boisko.

Na innych stadionach również zwyciężali uczestnicy Ligi Mistrzów. Juventus wygrał 2:0 z Bologna FC, więc Filippo Inzaghiemu oraz Łukaszowi Skorupskiemu nie udała się wyprawa do Turynu. AS Roma pokonała 4:0 Frosinone Calcio, w którego barwach nie zagrał Bartosz Salamon. Z kolei Sampdoria Genua zremisowała bezbramkowo z Cagliari Calcio. Od początku spotkania zagrał Bartosz Bereszyński, a Karol Linetty i Dawid Kownacki byli zmiennikami. Kapitan młodzieżowej reprezentacji Polski nie wykorzystał rzutu karnego w doliczonym czasie, a powinien zapewnić Sampdorii komplet punktów.

6. kolejka Serie A:

SSC Napoli - Parma Calcio 1913 3:0 (1:0) 1:0 - Lorenzo Insigne 4' 2:0 - Arkadiusz Milik 47' 3:0 - Arkadiusz Milik 84'

Napoli: Orestis Karnezis - Mario Rui, Kalidou Koulibaly, Nikola Maksimović, Kevin Malcuit - Fabian Ruiz, Amadou Diawara, Allan - Piotr Zieliński (77' Simone Verdi), Arkadiusz Milik (86' Adam Ounas), Lorenzo Insigne (69' Dries Mertens)

Parma: Luigi Sepe - Simone Iacoponi, Bruno Alves, Riccardo Gagliolo, Massimo Gobbi - Antonino Barilla, Leo Stulac, Alessandro Deiola - Antonio Di Gaudio (79' Mattia Sprocati), Roberto Inglese, Amato Ciciretti (62' Luca Siligardi)

Żółte kartki: Stulac, Alves, Barilla (Parma)

Sędzia: Daniele Doveri

Juventus - Bologna FC 2:0 (2:0) 1:0 - Paulo Dybala 11' 2:0 - Blaise Matuidi 16'

Cagliari Calcio - Sampdoria Genua 0:0

AS Roma - Frosinone Calcio 4:0 (3:0) 1:0 - Cengiz Under 2' 2:0 - Javier Pastore 28' 3:0 - Stephan El Shaarawy 35' 4:0 - Aleksandar Kolarov 87'

Atalanta BC - Torino FC 0:0

Czy Arkadiusz Milik strzeli więcej goli niż Krzysztof Piątek w tym sezonie Serie A?