Serie A: Inter pnie się w tabeli. Premierowe gole Lautaro i Politano

Wygrana 2:0 z Cagliari Calcio to czwarta z rzędu Interu Mediolan. Pierwsze gole dla zespołu Luciano Spallettiego zdobyli Lautaro Martinez oraz Matteo Politano.

Lautaro Martinez (Inter Mediolan) Getty Images / Emilio Andreoli / Na zdjęciu: Lautaro Martinez (Inter Mediolan)
Mecz w Mediolanie poprzedziły derby Rzymu oraz pojedynek na szczycie tabeli Juventusu z SSC Napoli. Piłkarze Interu wiedzieli już zanim rozpoczęła się kolejka, że zyskają w tabeli do minimum dwóch poważnych rywali. Oczywiście pod warunkiem, że sami pokonają Cagliari Calcio. W trzech poprzednich meczach z tym przeciwnikiem ekipa z Mediolanu strzeliła 12 goli, straciła tylko dwa.

Także w sobotę Inter ruszył do ataku na początku meczu. Potwierdził przewagę golem Lautaro Martineza. W 12. minucie po dośrodkowaniu Dalberta Henrique dubler Mauro Icardiego wyskoczył między obrońcami Cagliari Calcio i główkował na 1:0 po dłoniach Alessio Cragno. Wcześniej Argentyńczyk zagrał zaledwie 68 minut w Serie A. Po zdobyciu goli w meczach towarzyskich z Olympique Lyon i Atletico Madryt oczekiwania wobec Lautaro Martineza były większe, ale Luciano Spalletti ostrożnie wprowadza go do zespołu. Ponadto Argentyńczyk leczył niedawno drobny uraz.

Po zdobyciu gola Inter nie grał w wysokim tempie. Utrzymał prowadzenie do przerwy dzięki ofiarnej interwencji Samira Handanovicia w 28. minucie. W drugiej połowie Nerazzurri nadal nie byli w komfortowej sytuacji i musieli uważać na przeciwnika. Spalletti przeprowadził chorwacki desant, czyli wprowadził z ławki rezerwowych na boisko Marcelo Brozovicia i Ivana Perisicia. Zmiennicy nie ożywili jednak znacząco gry faworyta. Dlatego pomimo korzystnego wyniku publiczność w Mediolanie zaczęła gwizdać.

W 72. minucie piłka wpadła do bramki Interu, tyle że Daniele Dessena wpakował ją tam ręką, co pomógł odkryć system VAR. Nerazzurri nie dostali kary za minimalizm i wreszcie zareagowali. W 89. minucie Matteo Politano "zamknął" mecz eleganckim strzałem z woleja na 2:0. Tak samo jak Lautaro Martinez zdobył pierwszego gola w meczu nowego zespołu o stawkę.

Inter przedłużył swoją serię zwycięstw, przesunął się na 4. miejsce w tabeli Serie A i w spokojnej atmosferze będzie przygotowywać się do pojedynku z PSV Eindhoven w Lidze Mistrzów.

Inter Mediolan - Cagliari Calcio 2:0 (1:0)
1:0 - Lautaro Martinez 12'
2:0 - Matteo Politano 89'

Inter: Samir Handanović - Danilo D'Ambrosio, Stefan de Vrij, Joao Miranda, Dalbert Henrique - Borja Valero (82' Matias Vecino), Roberto Gagliardini (57' Marcelo Brozović), Radja Nainggolan - Antonio Candreva (70' Ivan Perisić), Lautaro Martinez, Matteo Politano

Cagliari: Alessio Cragno – Marco Andreolli, Ragnar Klavan (46' Fabio Pisacane), Paolo Farago - Darijo Srna, Filip Bradarić (60' Joao Pedro), Nicolo Barella, Artur Ionita, Daniele Dessena - Marco Sau (71' Diego Farias), Leonardo Pavoletti

Żółte kartki: Dalbert (Inter) oraz Andreolli, Bradarić, Pisacane, Dessena (Cagliari)

Sędzia: Davide Massa