Pogoń ratuje remis - relacja z meczu Pogoń Szczecin - Gawin/Ślęza Wrocław

W hicie 32. kolejki grupy zachodniej drugiej ligi Gawin/Ślęza Wrocław zremisowała na wyjeździe z Pogonią Szczecin 1:1, dzięki czemu przedłużyła swoje szanse na awans. Bramkę dla wrocławian zdobył Zbigniew Wójcik, wyrównał Piotr Koman.

Filip Gracek

W porównaniu do meczu z Chemikiem Police, w składzie Gawina/Ślęzy nastąpiły trzy zmiany. Po przerwie, spowodowanej przekroczeniem limitu żółtych kartek, do gry powrócił Jakub Rejmer. Oprócz tego trener Grzegorz Kowalski desygnował do gry Roberta Piwowara i Rafała Brusiło.

Portowcy rozpoczęli spotkanie bardzo ofensywnie. Okazję do objęcia prowadzenia mieli już w drugiej minucie, kiedy to w sytuacji sam na sam z bramkarzem Gawina/Ślęzy znalazł się Maciej Ropiejka. Strzelił jednak na tyle lekko, że po świetnej interwencji Pawła Jędrysiaka piłka wyszła na rzut rożny. Dwie minuty później doszło do pierwszej kontrowersyjnej sytuacji. W zamieszaniu pod bramką gości piłkę trącił Ropiejko, jednak w ostatniej chwili z linii bramkowej wybił ją jeden z obrońców Gawina/Ślęzy. Miejscowi kibice byli wręcz przekonani, że padł gol, ale sędzia Dominik Sulikowski był innego zdania.

Potem swoje okazje mieli jeszcze Piotr Petasz, Mikołaj Lebedyński i Ropiejko. Za każdym razem brakowało skuteczności. I wtedy w najmniej spodziewanym momencie bramkę na 0:1 strzelili goście. Po rzucie rożnym prosto pod nogi Zbigniewa Wójcika wybija Damian Wójcik, a ten bez problemu umieścił piłkę w siatce.

Od tej pory w poczynania gospodarzy wkradło się sporo chaosu i nieporadności. Czas uciekał, a wynik wciąż był niekorzystny. Ewentualną porażką Pogoń mocno skomplikowała by sobie sytuację w tabeli.

Pod koniec pierwszej połowy znowu dwie niewytłumaczalne decyzje arbitra. Najpierw po zdobytej bramce przez Ropiejkę, odgwizdał on spalonego, natomiast 120 sekund później nie zauważył zagrania ręką w polu karnym przez jednego z obrońców Gawina/Ślęzy. Po 45 minutach wciąż było 0:1.

Po przerwie gospodarze ciągle dążyli do zdobycia wyrównującej bramki. Wrocławianie jednak za wszelką cenę próbowali im w tym przeszkodzić, grając niekiedy na czas.

W 60 minucie "sędzia Sulikowski show" ciąg dalszy. Po raz kolejny do siatki trafił Ropiejko, ale chorągiewka asystenta powędrowała w górę i gol nie został uznany. Dziesięć minut później mogło być już po meczu. W sytuacji sam na sam znalazł się Rejmer, jednak górą był Wójcik.

W 75 minucie w końcu wyrównanie. Ze skraju pola karnego fantastycznie uderzył Piotr Kuman i bramkarz Gawina/Ślęzy był bez szans. Piłka wylądowała w samym okienku bramki gości.

Później, mimo usilnych starań Pogoni, wynik nie uległ zmianie. Ostatecznie Pogoń Szczecin zremisowała na własnym stadionie z Gawin/Ślęzą Wrocław 1:1.

Pogoń Szczecin - Gawin/Ślęza Wrocław 1:1 (0:1)
0:1 - Zbigniew Wójcik 17'
1:1 - Piotr Koman 75'

Pogoń: Wójcik - Skrzypek, Nowak, Dymek, Woźniak - Rydzak (46' Wólkiewicz), Koman, Szczyrba (74' Biliński), Petasz - Lebedyński (57' Kosakowski), Ropiejko.

Gawin/Ślęza: Jędrysiak - Tarasiewicz, Piwowar (87' Szepeta), Wójcik, Brusiło - Kowal (85' Kątny), Pruchnicki, Zieliński, Rosiński - Lewandowski (81' Pyzłowski), Rejmer.

Żółte kartki: Marcin Woźniak, Marcin Nowak (Pogoń).

Sędzia: Dominik Sullikowski.

Widzów: 7500.

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!