Bundesliga: dziesięć goli w dwóch meczach, hat-trick Alfreda Finnbogasona

W dwóch niedzielnych meczach 6. kolejki Bundesligi padło aż dziesięć bramek. Zarówno Eintracht Frankfurt, jak i FC Augsburg pokonali swoich rywali po 4:1.

Łukasz Witczyk
piłkarze FC Augsburg Getty Images / Christian Kaspar-Bartke / Na zdjęciu: piłkarze FC Augsburg
Bohaterem niedzielnych spotkań 6. kolejki Bundesligi był Alfred Finnbogason. Islandzki napastnik poprowadził FC Augsburg do efektownego zwycięstwa nad SC Freiburg. Finnbogason był najlepszym zawodnikiem swojego zespołu i zdobył trzy bramki dla swojego zespołu. Jedną z nich strzelił z rzutu karnego, a w przypadku dwóch pozostałych trafień, Islandczyk wykorzystał podania Jeffrey'a Gouweleeuwa i Andre Hahna. Dla gospodarzy strzelił również Caiuby, a goście jedynego gola zdobyli po samobójczym trafieniu Jonathana Schmida.

Wysokie zwycięstwo odniósł również Eintracht Frankfurt, który zasygnalizował wysoką formę. Zdobywcy Pucharu Niemiec pokonali Hannover 96 4:1. Gospodarze objęli prowadzenie w 36. minucie po golu Evana N'Dicki. Jeszcze przed przerwą wynik podwyższył Ante Rebić. W 59. minucie było 3:0 po bramce Jonathana De Guzmana.

Goście jeszcze w końcówce starali się odrobić straty. Gola zdobył Florent Muslija, ale było to tylko honorowe trafienie. Hannover 96 kilka chwil później dobił Luka Jović. Dzięki wygranej frankfurtczycy uciekli ze strefy spadkowej.