LM: Atletico Madryt i Inter Mediolan z kolejnymi zwycięstwami

Atletico Madryt i Inter Mediolan jak dotąd nie mają sobie równych. Obie ekipy wygrały kolejne mecze w Lidze Mistrzów. Wicemistrzowie Hiszpanii pokonali Club Brugge (2:1), a mediolańczycy uporali się na wyjeździe z PSV Eindhoven (2:1).

Maciej Siemiątkowski
piłkarze Atletico Madryt PAP/EPA / RODRIGO JIMENEZ / Na zdjęciu: piłkarze Atletico Madryt
Atletico Madryt w pierwszym spotkaniu nowego sezonu Ligi Mistrzów rozprawiło się 2:1 z AS Monaco, a w środę piłkarze Diego Simeone podtrzymali swoją passę. Ich mecz z Club Brugge zakończył się takim samym wynikiem. Chociaż tym razem to Rojiblancos jako pierwsi wyszli na prowadzenie. W 28. minucie Antoine Griezmann z kilku metrów wykorzystał dośrodkowanie Thomasa Lemara.

Ozdobą meczu było jednak jedyne trafienie Club Brugge. Jeszcze przed przerwą przyjezdni zdołali wyrównać za sprawą Arnauta Groenevelda. 21-letni Holender zdobył swoją pierwszą bramkę w Lidze Mistrzów i to w jakim stylu! Zawodnik zdecydował się na strzał zza pola karnego, który trafił w samo okienko. Piłkarze Diego Simeone nie odpuścili i wrócili na prowadzenie. O zwycięstwie gospodarzy przesądził Griezmann, który skompletował w tym starciu dublet. Tym razem Francuzowi asystował Diego Costa.

Wynikiem 2:1 zakończyło się również wyjazdowe spotkanie Interu z PSV Eindhoven. Mediolańczycy musieli gonić wynik po tym, jak w 27. minucie dla Holendrów strzelił Pablo Rosario. Pomocnik PSV uderzył z dystansu i wykorzystał okazję, w porównaniu do Matiasa Vecino, który nie trafił z kilku metrów.

Bramkę do szatni zdobył za to Radja Naingollan. Belg popisał się dobrym strzałem zza pola karnego. Drużyna Luciano Spallettiego wyszła na prowadzenie tuż przed upływem godziny gry. Podanie od Danilo D'Ambrosio wykorzystał Mauro Icardi, który przechytrzył bramkarza i trafił do pustej bramki.

Atletico Madryt - Club Brugge 2:1 (1:1) 1:0 - Antoine Griezmann 28' 1:1 - Arnaut Groeneveld 39' 2:1 - Antoine Griezmann 67'

Liga Mistrzów, gr. A 2018/2019

# Drużyna M Z R P Bramki Pkt
1 Borussia Dortmund 6 4 1 1 10:2 13
2 Atletico Madryt 6 4 1 1 9:6 13
3 Club Brugge 6 1 3 2 6:5 6
4 AS Monaco 6 0 1 5 2:14 1

PSV Eindhoven - Inter Mediolan 1:2 (1:1) 1:0 - Pablo Rosario 27' 1:1 - Radja Nainggolan 44' 1:2 - Mauro Icardi 60'