Reprezentacja Polski kobiet lepsza od Estonii. Padł komiczny gol

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / MICHAL STANCZYK / CYFRASPORT / Na zdjęciu: reprezentacja Polski kobiet w piłce nożnej

Reprezentacja Polski kobiet zagrała w meczu towarzyskim z Estonią bez najważniejszych zawodniczek. Nie przeszkodziło to zwyciężyć 3:0.

W tym artykule dowiesz się o:

Reprezentacja Estonii jest na 90. miejscu w rankingu FIFA, czyli 65 lokat niżej niż Polska. Tak samo jak nasza drużyna narodowa nigdy nie wystąpiła w mistrzostwach świata, ani Europy.

Drużyna Miłosza Stępińskiego zmierzyła się z nisko notowanym przeciwnikiem w dalekim od galowego składzie. W jedenastce nie było żadnej zawodniczki spośród tych, które we wrześniu zagrały na zakończenie eliminacji do mistrzostw świata ze Szwajcarią. Stępiński na zgrupowanie selekcyjne zaprosił głównie piłkarki z Ekstraligi. Wyjątek stanowi Kinga Szemnik.

Polki prowadziły do przerwy 2:0. W 28. minucie Dominika Dereń przelobowała bramkarkę bezpośrednio z rzutu wolnego. Drugiego gola Kairi Himanen strzeliła sobie sama piętą, po czym jeszcze przewróciła się na piłce i wylądowała razem z nią za linią bramkową. Wyglądało to komicznie, w zasadzie nikt nie wywierał presji na pechową gospodynię. Po przerwie wprowadzona z ławki rezerwowych Marta Cichosz ustaliła wynik na 3:0.

9 października Polki zagrają towarzysko w Ostródzie z Irlandią. Do zespołu mają dołączyć przed tym meczem między innymi Katarzyna Kiedrzynek, Aleksandra Sikora, Paulina Dudek i Ewa Pajor. Na listopad są zaplanowane spotkania z Hiszpanią oraz z Bośnią i Hercegowiną.

Estonia - Polska 0:3 (0:2) 0:1 - Dominika Dereń 28' 0:2 - Kairi Himanen (sam.) 43' 0:3 - Marta Cichosz 76'

Polska: Kinga Szemik - Anna Rędzia (60' Klaudia Olejniczak), Małgorzata Grec, Dagmara Grad (69' Olga Zubchyk), Natalia Chudzik - Marta Stodulska (46' Marta Cichosz), Klaudia Lefeld (46' Kasandra Parczewska), Sylwia Matysik (66' Joanna Wróblewska), Dominika Dereń (60' Roksana Ratajczyk), Emilia Zdunek - Dżesika Jaszek

Czy reprezentacja Polski kobiet wygra również mecz z Irlandią?