Leo Messi nie zwalnia tempa. Kolejne wyróżnienie dla kapitana Barcelony

31-letni napastnik został wybrany najlepszym piłkarzem drugiej kolejki Ligi Mistrzów. Leo Messi zdobył nagrodę po raz drugi z rzędu.

Jakub Artych
Lionel Messi Getty Images / Alex Caparros / Na zdjęciu: Lionel Messi
To był genialny wieczór Lionela Messiego. Snajper z Rosario od początku sezonu znajduje się w kapitalnej formie, jednak to w Lidze Mistrzów rozgrywa jak dotąd najlepsze mecze. W środę przeciwko Tottenhamowi (4:2), strzelił dwie bramki oraz miał wielki wkład w zdobyciu pozostałych goli dla FC Barcelona.

- Rozegraliśmy wspaniały mecz, a pierwsza połowa była nadzwyczajna. Jesteśmy zadowoleni, ponieważ wszystko wyszło tak, jak chcieliśmy - podkreśla Messi. - Nie rezygnujemy z żadnych rozgrywek, ale Liga Mistrzów jest wyjątkowa - dodaje.

Wyjątkowa jest także gra Messiego. W głosowaniu kibiców kapitan Dumy Katalonii wyprzedził Paulo Dybale z Juventusu, Neymara z PSG i Edina Dzeko z AS Roma, którzy zanotowali po hat-tricku w ostatniej kolejce. Mierzyli się oni jednak ze znacznie słabszymi rywalami niż Tottenham.

Przypomnijmy, iż na stronie UEFA kibice mogą głosować na MVP każdego meczu od 60. minuty konkretnego spotkania. Następnie najlepsi zawodnicy danego pojedynku zostają nominowani do nagrody MVP całej kolejki.

Warto podkreślić, iż dla Argentyńczyka to druga z rzędu nagroda dla najlepszego piłkarza kolejki tego sezonu Ligi Mistrzów. Pierwszą otrzymał dzięki zdobyciu trzech goli w meczu z PSV Eindhoven. Obecnie ma na koncie 105 bramek w elitarnych rozgrywkach.

Następna kolejka Ligi Mistrzów zaplanowana jest na 23 i 24 października. FC Barcelona w hicie zagra u siebie z Interem Mediolan.

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Leo Messi zostanie królem Ligi Mistrzów?