Primera Division: Królewscy w kryzysie! Gol w doliczonym czasie pogrążył Real Madryt

Sensacja w Kraju Basków! Real Madryt ponownie zawiódł. Nie dość, że w kolejnym meczu nie zdobył gola, to jeszcze w ostatniej minucie doliczonego czasu dał się zaskoczyć i przegrał z Deportivo Alaves 0:1.

Dominik Polesiński
Daniel Ceballos (z lewej) oraz Ximo Navarro (z prawej) PAP/EPA / ADRIAN RUIZ DE HIERRO / Na zdjęciu: Daniel Ceballos (z lewej) oraz Ximo Navarro (z prawej)
Trudno w to uwierzyć, ale w czterech ostatnich meczach Real Madryt nie potrafił zdobyć gola. Trener Julen Lopetegui po każdej stracie punktów tłumaczył się brakiem szczęścia, tyle, że bez Cristiano Ronaldo drużyna gra po prostu dużo słabiej. Recepty na grę bez Portugalczyka Królewscy wciąż szukają. W meczu z Deportivo Alaves jej nie znaleźli.

Pierwsza połowa była słabiutka. Real przeważał, ale niewiele z tego wynikało. Najgroźniejsze okazje udało się gościom stworzyć w pierwszym kwadransie. Po koronkowej akcji Modricia, Bale'a i Benzemy groźnie uderzał Dani Ceballos, ale Fernando Pacheco odbił piłkę na rzut rożny. Chwilę później dośrodkowanie Odriozoli z prawego skrzydła zamknął strzałem głową Karim Benzema jednak piłkę sprzed linii bramkowej wybił jeden z obrońców.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Goście atakowali bez pomysłu, nie kończąc swoich akcji strzałami. Miało się wrażenie, że 20 metrów przed bramką Deportivo Alaves rozciąga się jakieś pole siłowe, przez które Królewscy nie mogą się przebić. Jedyną poważną okazją na gola w drugiej połowie był celny strzał Casemiro z 18 metrów (obroniony przez Pacheco).

Nie pomogła wymiana napastników. Ożywienia nie wniosła młodzieńcza krew (Vinicius Junior zastąpił Bale'a), bohaterem nie okazał się też Marco Asensio. Żaden z piłkarzy nie był w stanie obudzić kolegów.

Sędzia doliczył 5 minut i w ostatniej z nich na gości spadł grom z jasnego nieba. Po rzucie rożnym Ruben Sobrino zgrał piłkę głową, a z metra do siatki wcisnął ją Manu Garcia. Była to ostatnia akcja meczu.

Deportivo Alaves - Real Madryt 1:0 (0:0)
1:0 - Manu Garcia 90+5'

Deportivo Alaves: Fernando Pacheco - Ximo Navarro, Victor Laguardia, Guillermo Maripan (87' Martin Aguirregabiria), Ruben Duarte, Darko Brasanac, Tomas Pina, Wakaso Mubarak (73' Manu Garcia), Ibai Gomez (67' Ruben Sobrino), Jony, Jonathan Calleri.

Real Madryt: Thibaut Courtois - Alvaro Odriozola, Raphael Varane, Sergio Ramos, Nacho, Casemiro (62' Marco Asensio), Toni Kroos, Luka Modrić, Dani Ceballos, Gareth Bale (80' Vinicius Junior), Karim Benzema (46' Mariano Diaz Mejia).

0:1 - Enis Bardhi 60'
Czerwona kartka: Francisco Portillo 90+1' (Getafe) - za niesportowe zachowanie.

Pokaż całą tabelę

Oglądaj mecz Real Madryt - FC Barcelona na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Real Madryt potrzebuje zmiany trenera?