The Championship: Mateusz Klich stracił soczewkę po uderzeniu rywala

Przedziwna sytuacja miała miejsce w meczu Leeds United - Brentford (1:1). Mateusz Klich w jednej z sytuacji został uderzony w twarz. Okazało się, że Polakowi wypadła soczewka z oka, a na ławce rezerwowych nikt nie mógł znaleźć zapasowej.

Bartosz Zimkowski
Mateusz Klich Getty Images / Stu Forster / Na zdjęciu: Mateusz Klich

Mateusz Klich w 30. minucie w ostatniej chwili zablokował rywala, który składał się do strzału głową. Ten jednak tak się zamachnął, że uderzył Polaka w twarz. Klichowi nic poważnego się nie stało, ale po chwili wyszło na jaw, że... wypadła mu soczewka z oka. Sztab medyczny próbował ją ponownie wsadzić, lecz wysiłki na nic się zdały. Jak donosi brytyjska stacja telewizyjna Sky Sports, na ławce rezerwowych nerwowo szukano zapasowej soczewki, ale jej nie znaleziono. Klich miał wrócić na boisko po kilku minutach tylko z jedną soczewką w oku.

Polak boisko opuścił w 63. minucie, jednak była to taktyczna zmiana. Chwilę wcześniej sędzia podyktował rzut karny po faulu na Ollie Watkinsie. Powtórki pokazały, że o żadnym przewinieniu mowy nie było, ale arbiter decyzji już nie zmienił (w The Championship nie ma VAR-u). "Jedenastkę" płaskim strzałem wykorzystał Neal Maupay, który jako pierwszy zawodnik w TC zdobył przynajmniej 10 bramek w sezonie.

Leeds doprowadziło do wyrównania w 88. minucie, gdy obrońca Pontus Jansson z kilku metrów wpakował piłkę do siatki.

Ostatecznie mecz zakończył się remisem 1:1. Pawie pozostały liderem, ale mogą je stracić, jeśli wygra Middlesbrough, Sheffield United lub West Bromwich Albion.

Leeds United - Brentford 1:1 (0:0)
0:1 - Neal Maupay (k.) 62'
1:1 - Pontus Jansson 88'