Primera Division: Atletico oraz Sevilla wygrały i przeskoczyły w tabeli Real Madryt

Atletico Madryt wygrało 1:0 z Betisem, a Sevilla FC pokonała 2:1 Celtę Vigo w 8. kolejce Primera Division. Dzięki temu obie ekipy wyprzedziły w tabeli Real Madryt. Ciekawie było też w innych niedzielnych meczach.

Kuba Cimoszko
piłkarze Atletico Madryt PAP/EPA / RODRIGO JIMENEZ / Na zdjęciu: piłkarze Atletico Madryt
Sobotnia porażka Realu Madryt w Alaves (0:1) nie tylko zaskoczyła rywali, ale także otworzyła szansę awansu w tabeli przed dwoma z nich. Ci wykorzystali ją, chociaż nie można powiedzieć iż zrobili to ze spokojem.

Zawodnicy Atletico przez długi czas nie mogli przełamać dobrze broniącego Pablo Lopeza z Betisu. Udało się to dopiero dla Angela Correi na kwadrans przed końcem meczu. Argentyńczyk strzałem w lewy róg bramki zapewnił trzy punkty dla Los Colchoneros.

Dużo łatwiej z Celtą Vigo poradzili sobie natomiast piłkarze Sevilli. Prowadzenie w meczu dał im Pablo Sarabia, wykańczając głową dośrodkowanie Jesusa Navasa w pierwszej połowie. W 61. minucie podwyższył je Wissam Ben Yedder. Tutaj warto zaznaczyć, że chwilę wcześniej czerwoną kartkę otrzymał Nestor Araujo. Mimo to goście zdołali strzelić gola kontaktowego autorstwa Sofiane Boufala, ale na wyrównanie zabrakło im sił i przede wszystkim czasu.

Dość ciekawo było też w innych spotkaniach tego dnia. Espanyol ograł przed własną publicznością Villareal 3:1, a w końcówce pierwszych 45 minut sędzia długo korzystał z wideoweryfikacji VAR, by potwierdzić prawidłowość gola wyrównującego Karla Toko Ekambi. Z kolei Real Valladolid pokonał ostatnią w tabeli Hueskę po pięknym strzale Rubena Alcaraza z rzutu wolnego.

Wyniki niedzielnych meczów 8. kolejki Primera Division:

Real Valladolid - SD Huesca 1:0 (1:0)
1:0 - Ruben Alcaraz 28'

Atletico Madryt - Real Betis 1:0 (0:0)
1:0 - Angel Correa 74'

Espanyol Barcelona - Villarreal CF 3:1 (1:1)
1:0 - Hernan Perez 7'
1:1 - Karl Toko Ekambi 45'
2:1 - Sergi Darder 79'
3:1 - Pablo Piatti 90+2'

Sevilla FC - Celta Vigo 2:1 (1:0) 1:0 - Pablo Sarabia 39' 2:0 - Wissam Ben Yedder 61' 2:1 - Sofiane Boufal 85'