Kolejny problem w Realu Madryt. Kontuzja Karima Benzemy

Kolejny piłkarz Realu Madryt ma problemy ze zdrowiem. Co najmniej dwa tygodnie przerwy w treningach czekają Karima Benzemę, który doznał kontuzji ścięgna w udzie.

Łukasz Witczyk
Gareth Bale (z lewej) i Karim Benzema (z prawej) Getty Images / Rob Foldy / Na zdjęciu: Gareth Bale (z lewej) i Karim Benzema (z prawej)
W związku z kontuzjami kluczowych graczy trener Julen Lopetegui ma spory problem. Real Madryt w czterech ostatnich meczach zdobył tylko punkt, a do tego nie strzelił gola. Do tego pozycja szkoleniowca wisi na włosku i już wkrótce w madryckim zespole może dojść do zmiany trenera. Kolejnym kontuzjowanym piłkarzem Realu jest Karim Benzema.

Francuz doznał urazu ścięgna w udzie, a leczenie ma potrwać około dwóch tygodni. "Po badaniach przeprowadzonych u Karima Benzemy zdiagnozowano u niego uraz prawego uda" - poinformował klub. Benzema w ostatnim starciu przeciwko Deportivo Alaves (0:1) zagrał tylko w pierwszej połowie.

Napastnik w tym sezonie dla Realu rozegrał jedenaście spotkań, w których strzelił pięć goli. Jednak w ostatnich meczach jego skuteczność pozostawia wiele do życzenia. Mimo to trener Lopetegui wierzy, że Benzema może odzyskać formę i walczyć o koronę króla strzelców Primera Division.

Benzema to kolejny piłkarz Realu, który zmaga się z kontuzjami. Na urazy narzekają również Gareth Bale, Dani Carvajal, Isco i Marcelo.

Czy Real Madryt zdobędzie mistrzostwo Hiszpanii?