Polska - Portugalia: Kontrowersje po bramce Błaszczykowskiego. Grosicki mógł wyjść z piłką na aut

Polacy przegrali 2:3 z Portugalią w Lidze Narodów. Drugiego gola dla Biało-Czerwonych strzelił Jakub Błaszczykowski. Więcej niż o trafieniu mówi się jednak o dryblingu Kamila Grosickiego.

Maciej Siemiątkowski
Kamil Grosicki Getty Images / Francois Nel / Na zdjęciu: Kamil Grosicki
Skrzydłowy Hull City w 77. minucie popędził z piłką na prawym skrzydle. Kamil Grosicki holował piłkę na granicy boiska. W pewnym momencie wydawało się, że wyszedł z nią na aut, ale żaden z sędziów nie przerwał gry. Dogranie 30-latka w polu karnym odbiło się od Roberta Lewandowskiego, co wykorzystał Jakub Błaszczykowski. Rekordzista pod względem występów w kadrze (103) fantastycznie przymierzył z pierwszej piłki i trafił na 2:3.

Po tym golu zawrzało, ale nie ze względu na popis Błaszczykowskiego. Wielu dopatrzyło się, że piłka podczas rajdu Grosickiego wyszła poza obręb boiska. Do sędziego z pretensjami ruszyli portugalscy zawodnicy. Zdjęcia z tej sytuacji opublikował m.in. włoski serwis "Sports Mediaset".

Akcja z 77. minuty była również tematem dyskusji w pomeczowym studio Polsatu Sport. Analizujący Marcin Lepa i Tomasz Łapiński nie byli w stanie rozstrzygnąć sporu. Dlaczego? Telewizja nie miała widoku kamery znad piłki. Z kolei rzut z boku nie jest w stanie pokazać, czy Grosicki wyszedł na aut.

Trafienie Błaszczykowskiego przywróciło nadzieję na remis. Biało-Czerwonym nie udało się jednak pójść za ciosem i przegrali 2:3. To pierwsza porażka reprezentacji Polski pod wodzą Jerzego Brzęczka. Poprzednie mecze nowego selekcjonera z Włochami i Irlandią zakończyły się remisem 1:1.

Czy piłka podczas rajdu Grosickiego wyszła na aut?