Liga Narodów: Chorwaci z Anglikami na zero. Bez goli i... kibiców

Nie padły gole w Rijece, gdzie wicemistrzowie świata przy pustych trybunach mierzyli się z Anglikami. Z podziału punktów najbardziej ucieszyli się Hiszpanie.

Michał Piegza
Ivan Perisić (z lewej) i Kyle Walker (z prawej) PAP/EPA / ANTONIO BAT / Na zdjęciu: Ivan Perisić (z lewej) i Kyle Walker (z prawej)
Dla Chorwatów i Anglików był to drugi występ w Lidze Narodów. W premierowych potyczkach wicemistrzowie świata przegrali z Hiszpanią aż 0:6, natomiast piątkowi rywale 1:2. Przed trzema miesiącami obydwa zespoły grały ze sobą w półfinale mistrzostw świata. Wówczas 2:1 wygrali Chorwaci.

Mecz w Rijece rozgrywany był bez udziału kibiców. To kara za rasistowski incydent podczas jednego z wcześniejszych meczów. Chorwaci otrzymali karę na dwa spotkania.

W pierwszej połowie na boisku niewiele się działo. Częściej przy piłce byli Anglicy, ale to gospodarze stworzyli dwie groźne okazje. W 19. minucie strzał z pola karnego Ivana Perisicia zablokował obrońca. Z kolei w 37. minucie uderzenie Ante Rebicia instynktownie odbił Jordan Pickford.  Goście gola powinni zdobyć sześć minut później. Po dograniu z rogu głową uderzał Eric Dier, piłka odbiła się od słupka.

Pecha po zmianie stron miał Harry Kane, który w 51. minucie uderzył w głową w poprzeczkę. Chwilę wcześniej, po drugiej stronie, strzał Perisicia odbił Pickford.

Anglicy uzyskali przewagę i powinni objąć prowadzenie. Dwukrotnie pod bramką Chorwatów katastrofalnie zachował się Marcus Rashford, który pozwolił wykazać się Dominikowi Livakoviciowi. Gospodarze gola powinni zdobyć w 70. minucie Mocno z ok. 17 metrów przymierzył Rebić, piłka przeleciała tuż obok bramki.

W końcówce zespoły dążyły do przechylenia szali wygranej na swoją stroną, ale brakowało celnych strzałów. Z podziału punktów najbardziej ucieszyła się Hiszpania, która z pięcioma punktami przewagi prowadzi w grupie.

Chorwacja - Anglia 0:0

Chorwacja: Dominik Livaković - Tin Jedvaj, Dejan Lovren, Domagoj Vida, Josip Pivarić - Ivan Rakitić, Mateo Kovacić (73' Milan Badelj) - Andrej Kramarić, Luka Modrić,  Ivan Perisić(68' Marko Pjaca) - Ante Rebić (80' Marko Livaja).

Anglia: Jordan Pickford - Kyle Walker, John Stones, Harry Maguire - Jordan Henderson, Eric Dier, Raheem Sterling (78' Jadon Sancho), Ross Barkley, Ben Chilwell - Harry Kane, Marcus Rashford.

Żółte kartki: Kovacić, Lovren (Chorwacja) oraz Henderson, Stones, Sterling (Anglia).

Sędzia: Felix Brych (Niemcy).