Sparingowo: Warta Poznań lepsza od Wisły Płock. Nieudany początek pracy Kibu Vicuny

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / DAMIAN KOSCIESZA / 400mm.pl / Na zdjęciu: piłkarze Warty Poznań
Newspix / DAMIAN KOSCIESZA / 400mm.pl / Na zdjęciu: piłkarze Warty Poznań

Duża niespodzianka w sparingowym meczu Wisły Płock z Wartą Poznań. Beniaminek Fortuna I ligi wygrał 3:1, a dwa gole zdobył Niklas Zulciak.

Dla Nafciarzy sobotnia potyczka była zwieńczeniem krótkiego zgrupowania w Grodzisku Wlkp., podczas którego zespół miał jak najlepiej poznać nowy trener Kibu Vicuna, który zastąpił na stanowisku Dariusza Dźwigałę.

Do przerwy było 1:1. Zieloni objęli prowadzenie po prostym technicznym błędzie Bartłomieja Żynela. Piłkę przejął Michał Grobelny i skierował ją do siatki. Na tego gola Wisła odpowiedziała w 33. minucie, gdy Oskar Zawada został sfaulowany w zamieszaniu w polu karnym i sam wymierzył sprawiedliwość uderzeniem z "wapna".

Po przerwie popis dał natomiast Niklas Zulciak. Pomocnik Warty skompletował dublet bardzo ładnymi strzałami. Najpierw trafił perfekcyjnie w krótki róg z 16 metrów, a potem z narożnika pola karnego przymierzył w okienko, ustalając wynik na 3:1.

Obie drużyny w ten weekend pauzują, a o punkty w swoich ligach powalczą w przyszłą niedzielę 21 października. Płocczanie zmierzą się wtedy na wyjeździe z KGHM Zagłębiem Lubin, natomiast poznaniacy podejmą Chrobrego Głogów.

Wisła Płock - Warta Poznań 1:3 (1:1) 0:1 - Michał Grobelny 25' 1:1 - Oskar Zawada (k.) 33' 1:2 - Niklas Zulciak 67' 1:3 - Niklas Zulciak 71'

Wisła Płock: Bartłomiej Żynel - Patryk Stępiński, Adam Dźwigała (46' Igor Łasicki), Bartłomiej Sielewski (46' Alan Uryga), Marcin Warcholak, Damian Rasak (60' Patryk Wieliczko), Dominik Furman (60' Radosław Gałązka), Jakub Łukowski (46' Nico Varela), Semir Stilić (60' Jakub Łukowski), Calo Oliveira, Oskar Zawada (60' Ricardinho).

Warta Poznań: Tomasz Laskowski (31' Jan Wojnowski, 55' Adrian Lis) - Jakub Kiełb (46' Wojciech Fadecki), Mateusz Wypych, Wojciech Onsorge, Radosław Jasiński, Bartosz Kalupa, Michał Grobelny (46' Adrian Cierpka), Nikodem Fiedosewicz, Niklas Zulciak, Krystian Sanocki, Łukasz Spławski.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Kibu Vicuna będzie dla Wisły lepszym trenerem niż Dariusz Dźwigała?