Sparingowy remis Legii Warszawa z klubem, którego prezesem jest Diego Maradona

Legia Warszawa wykorzystała przerwę reprezentacyjną na rozegranie sparingu z Dinamem Brześć. Kontrolny mecz w Ząbkach zakończył się remisem 1:1.

Dawid Borek
Dawid Borek
Carlitos Newspix / Adam Starszyński / Na zdjęciu: Carlitos
Jak relacjonuje legia.net, w zamkniętym dla kibiców i dziennikarzy spotkaniu w Ząbkach Ricardo Sa Pinto skorzystał z większości zawodników, którzy nie zostali powołani na zgrupowania drużyn narodowych.

Z samego boiska długo wiało nudą, a gdy Carlitos w końcu przedarł się przez linię obrony Dinama Brześć i skierował piłkę do siatki, arbiter nie uznał bramki, gdyż wcześniej dopatrzył się pozycji spalonej.

Wydarzenia na boisku rozkręciły się po mniej więcej kwadransie od zmiany stron. W 59. minucie z pola karnego celnie przymierzył były piłkarz Lecha Poznań Ołeksij Chobłenko, na co momentalnie odpowiedział Carlitos. Hiszpan, po dośrodkowaniu, sprytnym uderzeniem pokonał bramkarza drużyny, której prezesem jest Diego Maradona.

Koniec końców sparing zakończył się remisem 1:1. Teraz Legia Warszawa rozpoczyna przygotowania do meczu Lotto Ekstraklasy z Wisłą Kraków, który odbędzie się w niedzielę, 21 października.

Legia Warszawa - Dinamo Brześć 1:1 (0:0)
0:1 - Ołeksij Chobłenko 59'
1:1 - Carlitos 60'

Czy Legia wygra najbliższy mecz z Wisłą?