Liga Narodów: Vesović lepszy od Novikovasa - Czarnogóra pewnie pokonała Litwę

Izrael pokonał 2:0 Albanię, a Litwa przegrała u siebie 1:4 z Czarnogórą w niedzielnych meczach Dywizji C Ligi Narodów UEFA. Asystę w drugim ze spotkań miał zawodnik Legii Warszawa, Marko Vesović.

Kuba Cimoszko
piłkarze reprezentacji Czarnogóry Newspix / Adel Omeragic / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Czarnogóry
Popołudniowy remis Serbii z Rumunią sprawił, że Czarnogórcy mogli awansować na drugie miejsce w grupie 4 Dywizji C Ligi Narodów UEFA. Warunkiem było jednak ich zwycięstwo w wieczornym pojedynku w Wilnie. I piłkarze z Bałkanów spełnili go z łatwością.

Już w 10. minucie spotkania wynik otworzył Stefan Mugosa, który wykorzystał podanie na wolne pole od Marko Vesovicia, nie dając szans Ernestasowi Setkusowi w sytuacji sam na sam. Litwini próbowali odpowiedzieć, ale nie byli w stanie skruszyć defensywy przeciwników. I zamiast wyrównania, pod koniec pierwszej połowy stracili dwa kolejne gole. Najpierw trafił Boris Kopitović, a później ponownie napastnik koreańskiego Incheon United, wykorzystując rzut karny. W drugiej części prowadzenie podwyższył Darko Zorić, a honor gospodarzy uratował Rolandas Baravykas w końcówce spotkania.

W meczu rozegranym na LFF Stadionas zobaczyliśmy kilku piłkarzy znanych z polskich boisk. W zwycięskim zespole 56 minut zagrał wspomniany już Vesović. Z kolei w ekipie pokonanych cały mecz zaliczył Arvydas Novikovas.

W innym niedzielnym spotkaniu Izrael pokonał przed własną publicznością Albanię 2:0. Bramki zdobyli Tomer Hamed i Dia Saba.

Grupa 4:

Litwa - Czarnogóra 1:4 (0:3) 0:1 - Stefan Mugosa 10' 0:2 - Boris Kopitović 35' 0:3 - Stefan Mugosa (k.) 45+1' 1:3 - Darko Zorić 86' 1:4 - Rolandas Baravykas 88'