"Mecz sezonu już w październiku", "Wisła jak za Kasperczaka i Cupiała". Twitter po świetnym hicie Lotto Ekstraklasy

Na taki hit Lotto Ekstraklasy czekaliśmy. Do przerwy Legia prowadziła u siebie z Wisłą Kraków 2:0, by ostatecznie zremisować 3:3. Na Twitterze chętnie komentowano niedzielne spotkanie. Czas zatem na przegląd najciekawszych wpisów.

Szymon Łożyński
piłkarze Wisły Kraków Newspix / Rafał Oleksiewicz / Na zdjęciu: piłkarze Wisły Kraków
Po pierwszej połowie nic nie zapowiadało na taki przebieg hitu 12. kolejki Lotto Ekstraklasy. Legia zagrała najlepsze 45 minut w tym sezonie i prowadziła 2:0. Na początku drugiej połowy z gospodarzami stało się jednak coś trudnego do wytłumaczenia.

W zaledwie 5 minut stracili trzy bramki i przegrywali 2:3. Ostatecznie pojedynek zakończył się remisem po pięknym trafieniu zza pola karnego Carlitosa, byłego piłkarza... Wisły Kraków.

Jak można było spodziewać się, po takim spotkaniu na Twitterze nie zabrakło wpisów dziennikarzy zajmujących się piłką nożną. Redaktor naczelny WP SportoweFakty, Michał Kołodziejczyk, zwrócił uwagę, że o ile fizycznie Sa Pinto był już w stanie odbudować piłkarzy Legii, o tyle na odbudowę mentalnej siły zespołu będzie potrzebował jeszcze czasu.

Nasz kolejny redakcyjny kolega, Marek Wawrzynowski, podsumował krótko, ale bardzo trafnie niedzielne starcie przy Łazienkowskiej.

Dziennikarz Michał Zachodny jeszcze w trakcie pojedynku znalazł przyczynę słabszej postawy Legii w drugiej połowie, która w kilka minut roztrwoniła prowadzenie 2:0.

Michałowi Polowi z "Przeglądu Sportowego" powrót Wisły Kraków z 0:2 na 3:2 przypomniał czasy, gdy Białą Gwiazdę prowadził Henryk Kasperczak, a właścicielem klubu był Bogusław Cupiał.

Dziennikarz Rafał Stec czekał ponad 20 lat, by zobaczyć tak spektakularne odrobienie strat jak w niedzielnym hicie Lotto Ekstraklasy w Warszawie.

W niedzielny wieczór bohaterem gospodarzy był Carlitos. Hiszpan strzelił dwie bramki dla obrońców tytułu. Łukasz Jachimiak ze "sport.pl" porównał nawet napastnika Legii do Lionela Messiego.

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.

Czy na ten moment Wisła i Legia są głównymi faworytami do mistrzostwa Polski?