Legia Warszawa narzeka na podatki i liczy na wsparcie ws. stadionu

Legia Warszawa płaci najwięcej pieniędzy za czynsz za stadion spośród wszystkich klubów w Lotto Ekstraklasie. Niedługo może się to jednak zmienić. Trwają prace w Komisji Sportu, Rekreacji i Turystyki. Legia nie kryje zadowolenia z tego faktu.

Bartosz Zimkowski
Bartosz Zimkowski
kibice Legii Warszawa Newspix / MICHAL CHWIEDUK / FOKUSMEDIA.COM.PL / NEWSPIX.PL / Na zdjęciu: kibice Legii Warszawa
- Praktycznie wszystkie kluby Ekstraklasy, poza Legią, płacą bardzo niski czynsz za stadion lub są z niego całkowicie zwolnione, dlatego bardzo się cieszymy, że pojawiła się wola rozwiązania tego problemu - komentuje w rozmowie z portalem wirtualnemedia.pl Artur Adamowicz, dyrektor komunikacji i public affairs w Legii.

Legia Warszawa już nie raz żaliła się, że żaden klub w Polsce nie musi płacić tyle pieniędzy za stadion. Mistrzowie kraju pokazywali przykład innych drużyn i przytaczali raport EY o finansach klubów piłkarskiej Lotto Ekstraklasy. Wynika z niego, że w poprzednim sezonie Legia zapłaciła za wynajem 3,74 mln zł i kolejne 1,5 mln zł podatku od nieruchomości. W zamian od miasta dostała zaledwie 630 tys. Dla porównania Lech Poznań, Piast Gliwice czy Górnik Zabrze w ogóle są zwolnione z podatku od nieruchomości. Za czynsz np. Lech płaci 600 tys., co przy prawie 4 mln Legii jest olbrzymią różnicą.

Dlatego trwają prace w Komisji Sportu, Rekreacji i Turystyki miasta stołecznego Warszawa, aby nazwa stadionu Legii brzmiała "Arena Warszawa". - Dzięki wprowadzeniu nazwy Warsaw Arena wzmocniony zostanie wizerunek stadionu miejskiego przy ul. Łazienkowskiej 3 jako znaczącego obiektu sportowego związanego z Warszawą. Używanie nazwy Warsaw Arena przez kluby sportowe działające na tym terenie oraz działania marketingowe związane z obiektem, będzie miało korzystny wpływ na promocję Warszawy w kraju, Europie i na świecie - stwierdzono w projekcie uchwały.

Legia jest mocno zainteresowana współpracą z miastem. Obiekt przy Łazienkowskiej od czterech lat nie ma sponsora tytularnego. Wcześniej przez trzy lata nazywał się Pepsi Arena, ale umowa wygasła, a klub nie znalazł innego sponsora.

- Praktycznie wszystkie kluby Ekstraklasy, poza Legią, płacą bardzo niski czynsz za stadion lub są z niego całkowicie zwolnione, dlatego bardzo się cieszymy, że pojawiła się wola rozwiązania tego problemu. Pomysł współpracy barterowej jest ciekawy i z chęcią będziemy na ten temat rozmawiać z miastem - dodał Artur Adamowicz.

W miniony czwartek członkowie stołecznej Komisji Sportu, Rekreacji i Turystyki przyjęli projekt uchwały Rady Miasta w sprawie nadania stadionowi Legii Warszawa nazwy Warsaw Arena. Jeśli nic niespodziewanego się nie wydarzy wkrótce może dojść do rozmów na linii miasto - Legia. Wówczas zostaną omówione wszelkie kwestie współpracy.

ZOBACZ WIDEO Serie A: Rzut karny i gol w doliczonym czasie gry. Lazio Rzym wygrało z Parmą [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Czy kluby piłkarskie powinny być zwolnione z podatku od nieruchomości?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×