Kokpit Kibice

Mundial w Katarze będzie wyjątkowy. Niecodzienne miejsca noclegowe dla kibiców

Piłkarskie mistrzostwa świata w 2022 roku w Katarze pod wieloma względami będą wyjątkowe. Ciekawych i niecodziennych miejsc noclegowych mogą spodziewać się kibice. Organizatorzy przygotowali pokoje hotelowe zarówno na lądzie, jak i na... wodzie.
Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
budowa nowoczesnego obiektu na MŚ 2022 w Katarze Getty Images / Na zdjęciu: budowa nowoczesnego obiektu na MŚ 2022 w Katarze

Dziennikarze "The Sun" poinformowali, że na czas mundialu w Katarze, dla kibiców zostanie przygotowanych aż 20 tysięcy pokoi na 17 zacumowanych w porcie statkach. Każdy będzie dwuosobowy, więc łącznie w takich warunkach będzie mogło zamieszkać 40 tysięcy fanów futbolu. 

Pierwotnie organizatorzy zakładali, że przygotują 6 tysięcy pokoi na statkach. Zainteresowanie mundialem sprawiło jednak, że już teraz - ponad trzy lata przed zawodami - zdecydowali się potroić liczbę miejsc. 

Łącznie dla kibiców będzie przygotowanych 80 tysięcy pokoi, 60 tysięcy na lądzie i 20 tysięcy na wodzie. Jak zapewniają organizatorzy, kwestię noclegów dla fanów będą mieli gotową zdecydowanie wcześniej niż w 2022 roku. Co ciekawe, dla kibiców przygotowane zostaną również specjalne pola namiotowe na pobliskich pustyniach. 

Ze względu na bardzo wysokie temperatury powietrza w Katarze, mistrzostwa rozpoczną się 21 listopada, a zakończą 18 grudnia 2022 roku. Wezmą w nich udział 32 drużyny. Mecze zostaną rozegrane na 12 stadionach w 7 miastach.

ZOBACZ WIDEO Żelazna defensywa Sampdorii. Tylko jeden Polak w pierwszym składzie [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
The Sun

Komentarze (0):

    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×
    Sport na ×