Media żartują z Realu Madryt. "Wszyscy do zwolnienia"

- Wszyscy powinni zostać zwolnieni z Realu - drwi madrycki dziennik "Marca". W niedzielę Los Blancos przegrali z FC Barcelona 1:5.

Maciej Siemiątkowski
Casemiro PAP/EPA / Enric Fontcuberta / Na zdjęciu: Casemiro
To była deklasacja. FC Barcelona rozgromiła na Camp Nou Real Madryt i zwyciężyła rywali aż 5:1. Do historii przejdzie piorunująca końcówka, w której Blaugrana zadawała cios za ciosem. Hiszpańskie media zdążyły już skreślić Julena Lopeteguiego, który ma coraz mniejsze szanse na utrzymanie posady trenera Los Blancos. Faworytem do jego zastąpienia jest Antonio Conte.

- Isco powiedział, że jeśli Lopetegui zostanie zwolniony, wszyscy powinni zostać wyrzuceni z klubu. Były pomocnik Malagi ma rację - drwi madrycka "Marca". Dziennik wylicza liczne błędy, jakie piłkarze Realu popełnili podczas El Clasico. - Dobre dziesięć minut na początku drugiej połowy nie wystarczy, by uratować Lopeteguiego, a kluczowe było pierwsze 45 minut. Piłkarze mimo, że chcieli uratować trenera, zawiedli go.

"Marca" zaznacza, że pod nieobecność Leo Messiego znakomicie spisali się Arthur Melo, Sergi Roberto i Luis Suarez. Ponadto dziennikarze są zachwyceni postawą Jordiego Alby. - Pokazuje selekcjonerowi Luisowi Enrique, że nie ma na jego pozycji innego lepszego Hiszpana. Co tydzień pokazuje, że musi być znowu powołany do reprezentacji, ale pozostaje to mało prawdopodobne - pisze dziennik.

Z kolei "Mundo Deportivo" zwraca uwagę na niechlubny rekord Lopeteguiego. Klątwa hiszpańskich trenerów Realu trwa już 41 lat. Tyle czasu kolejny krajowy trener czeka na ligowe zwycięstwo z Barceloną na Camp Nou. Ostatnim szkoleniowcem z Półwyspu Iberyjskiego, który pokonał Blaugranę na jej stadionie był Luis Molowny. Pod jego wodzą Królewscy wygrali 3:2, to był 4 grudnia 1977 roku.

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)

Czy Julen Lopetegui ma szanse na zachowanie posady?