Damian Kądzior w kapitalnej formie. Polak bohaterem meczu Dinama Zagrzeb

Damian Kądzior strzelił bramkę i miał asystę w meczu 12. kolejki ligi chorwackiej. Dzięki fantastycznej grze Polaka, Dinamo Zagrzeb wygrało 2:0 na wyjeździe ze Slavenem Belupo.

Kuba Cimoszko
Damian Kądzior w barwach Dinama Zagrzeb Newspix / Michał Chwieduk / Na zdjęciu: Damian Kądzior w barwach Dinama Zagrzeb
Reprezentant Polski zaczął niedzielne spotkanie w podstawowym składzie i od samego jego początku był jednym z najaktywniejszych na boisku. Nasz piłkarz szalał na skrzydle, sprawiał dużo problemów defensywie przeciwnika. No i w końcu był współautorem obu akcji bramkowych Dinama.

Najpierw w 70. minucie zacentrował piłkę wprost na głowę Mario Budimira, który pewnym uderzeniem otworzył rezultat pojedynku. A kilkanaście minut później to on wystąpił w głównej roli, kończąc - także celną główką - dośrodkowanie Daniego Olmo. Tym samym Polak miał już ósmą asystę i zdobył swojego drugiego gola w barwach klubu prowadzonego przez Nenada Bjelicę.

Liczby Kądziora w spotkaniu ze Slavenem mogły być jeszcze bardziej okazałe. W ostatnim kwadransie dwukrotnie zabrakło jednak szczęścia. Jego strzał w 76. minucie kapitalnie obronił bowiem Antun Marković. A kilka chwil później, po podaniu Polaka, Olmo trafił w słupek.

Trzeba podkreślić, że w ostatnim czasie 26-latek jest w znakomitej formie. W ostatnich 6 meczach 1. Hrvatskiej Nogometnej Ligi zdobył 2 bramki i miał 6 asyst.

Aktualni mistrzowie Chorwacji są na najlepszej drodze do kolejnej obrony tytułu. Po 12 spotkaniach obecnego sezonu prowadzą w tabeli z dorobkiem 30 punktów. Ich przewaga nad drugą, stołeczną Lokomotivą wynosi 5 "oczek".

NK Slaven Belupo - Dinamo Zagrzeb 0:2 (0:0)
0:1 - Mario Budimir 70'
0:2 - Damian Kądzior 88'

Czy Damian Kądzior powinien być podstawowym piłkarzem reprezentacji Polski?