Premierowy gol Jarosława Jacha dla Rizesporu. Polak pomógł w awansie do 1/16 finału Pucharu Turcji

W czwartkowym meczu 1/32 finału Pucharu Turcji Caykur Rizespor Jarosława Jacha pokonał 2:1 Sariyer GK, a Polak zdobył pierwszą bramkę dla swojego zespołu. To premierowe trafienie Jacha w barwach Rizesporu.

Maciej Kmita
Jarosław Jach Agencja Gazeta / Kuba Atys / Na zdjęciu: Jarosław Jach

Jarosław Jach pokonał bramkarza III-ligowca w 23. minucie, zamieniając głową na gola dośrodkowanie kolegi po krótko rozegranym rzucie rożnym. Bramka Polaka dała Krogulcom prowadzenie 1:0, ale jego zespół cieszył się nim tylko pięć minut. Gola na wagę awansu Rizesporu do kolejnej rundy krajowego pucharu zdobył tuż przed przerwą Montassar Talbi.

Jach jest zawodnikiem tureckiego klubu od 24 lipca. Został wypożyczony do niego z Crystal Palace, dla którego w rundzie wiosennej minionego sezonu nie rozegrał ani jednego meczu. W Rizesporze wystąpił do tej pory w pięciu ligowych spotkaniach i dwóch Pucharu Turcji.

Przenosząc się w styczniu z Zagłębia Lubin do Crystal Palace, Jach miał status reprezentanta Polski, ale po transferze do Anglii nie dostał już zaproszenia na zgrupowanie reprezentacji Polski. Adam Nawałka pomijał go, bo nie grał w zespole klubowym, a Jerzy Brzęczek też dotąd nie sprawdził go w drużynie narodowej.

Sarıyer GK - Caykur Rizespor 1:2 (1:2)
0:1 - Jach 23'
1:1 - Kocabas 28'
1:2 - Talbi 42'

Czy Jarosław Jach zagra jeszcze kiedyś w reprezentacji Polski?