Premier League: szaleństwo w Cardiff. Beniaminek wygrał rzutem na taśmę

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Dan Mullan / Na zdjęciu: Neil Etheridge
Getty Images / Dan Mullan / Na zdjęciu: Neil Etheridge

Cardiff City wygrało drugi mecz w sezonie. Beniaminek pokonał 2:1 Brighton and Hove Albion, a gola na wagę kompletu punktów zdobył w ostatniej minucie.

W zeszłym sezonie Brighton wygrał w lidze na wyjeździe tylko dwa razy. W trwających rozgrywkach problem punktowania na obcym boiskach nie minął (jedno zwycięstwo). Mecz z przebywającym w strefie spadkowej Cardiff City był dobrą okazją na poprawę.

Goście świetnie weszli w spotkanie i szybko zdobyli gola. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, piłkę do siatki skierował Lewis Dunk. Obrońca wykorzystał złe ustawienie Bamby i skutecznie uderzył głową. Gospodarze wyrównali również po strzale głową. Największym sprytem w "szesnastce" wykazał się Callum Paterson, który przyczajony za plecami trzech rywali z bliska skierował piłkę do bramki.

Od 34. minuty Cardiff grało z przewagą zawodnika. Dale Stephens zaatakował rywala wyprostowanymi nogami i obejrzał czerwoną kartkę. Od tego momentu gospodarze zaatakowali odważniej.

Przewaga miejscowych długo nie przynosiła zmiany wyniku. Dopiero w ostatniej minucie w olbrzymim zamieszaniu pod poprzeczkę huknął Sol Bamba, a wcześniej po strzałach jego kolegów piłka odbijała się od słupka i poprzeczki.

Cardiff City - Brighton and Hove Albion 2:1 (1:1)

0:1 - Lewis Dunk 6' 1:1 - Callum Paterson 28' 2:1 - Sol Bamba 90'

Cardiff City: Neil Etheridge - Bruno Ecuele Manga, Sean Morrison (70' Lee Peltier), Sol Bamba, Greg Cunningham, Victor Camarasa, Aron Gunnarsson, Joe Ralls (76' Bobby Reid), Kadeem Harris, Josh Murphy (72' Junior Hoilett), Callum Paterson.

Brighton and Hove Albion: Mathew Ryan - Martin Montoya, Shane Duffy, Lewis Dunk, Gaetan Bong, Anthony Knockaert, Dale Stephens, Biram Kayal, Jose Izquierdo, Solomon March (39' Yves Bissouma), Glenn Murray (63' Florin Andone).   Żółte kartki: Paterson, Cunningham (Cardiff) oraz Bissouma (Brighton).

Czerwona kartka: Stephens (Brighton) - 34' /za brutalny faul/.

Sędzia: Martin Atkinson.