Fatalne statystyki piłkarza Legii Warszawa. Nie zaliczył ani jednego sprintu

Domagoj Antolić był jednym z najsłabszych piłkarzy Legii w piątkowym meczu z Pogonią (1:2). Statystyki są brutalne dla chorwackiego pomocnika - wynika z nich że nie zanotował w trakcie 59 minut gry ani jednego sprintu.

Tomasz Skrzypczyński
Domagoj Antolić WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Domagoj Antolić
Pojawienie się Domagoja Antolicia w podstawowym składzie mistrza Polski na wyjazdowy mecz z Pogonią Szczecin było niespodzianką dla dziennikarzy i kibiców. Chorwat wprawdzie nieźle wypadł w ostatnim spotkaniu z Górnikiem (4:0), ale faworytem do gry w środku pola był Cafu.

28-latek zagrał od początku jednak był to występ o którym chciałby jak najszybciej zapomnieć. Antolić był tłem dla dobrze grającej drugiej linii gospodarzy a najlepiej o jego postawie świadczą jego statystyki.

Według wyliczeń Ekstra Stats, w trakcie 59 minut gry, Antolić nie wykonał żadnego sprintu i nie zanotował ani jednej próby odbioru piłki. Na dodatek wygrał tylko jeden na pięć pojedynków.

Miejsce na boisku Antolicia zajął Cafu i wówczas gra gości zaczęła wyglądać trochę lepiej, jednak nie uchroniło to Legii od porażki 1:2 (0:1).

Dla mistrza Polski była to pierwsza wyjazdowa przegrana w lidze od 31 marca tego roku.

Czy Legia Warszawa zdobędzie tytuł mistrza Polski w sezonie 2018/2019?