Manuel Neuer podważył decyzję o karnym. Marco Reus kopnął go w brzuch

Jedna z bramek w meczu Borussii Dortmund z Bayernem Monachium (3:2) padła po podyktowanym rzucie karnym. Według Manuela Neuera decyzja ta była niesłuszna.

Dominika Pawlik
Manuel Neuer Getty Images / Alexander Hassenstein / Na zdjęciu: Manuel Neuer
W pierwszej połowie padła tylko jedna bramka po trafieniu Roberta Lewandowskiego. Cztery minuty po rozpoczęciu drugiej części spotkania sędzia podyktował rzut karny.

Manuel Neuer wyszedł z bramki chcąc powstrzymać Marco Reusa. Niemiec cofnął ręce, ale mimo to doszło do kontaktu, a Reus upadł.
Manuel Grafe nie miał wątpliwości, decyzja była jednoznaczna - karny. Reus wykorzystał tę sytuację i wyrównał stan meczu (1:1).

Po meczu Neuer w rozmowie z reporterem "Sky" wyjawił, jak ta sytuacja wyglądała z jego perspektywy. - Szukał kontaktu, wyraźnie się spieszył. Kopnął mnie w brzuch - powiedział bramkarz.

Zupełnie inaczej widział to sędzia w Dortmundzie i asystenci w Kolonii. Nie interweniowali i nie zmieniali decyzji.
Kilka minut później do bramki gospodarzy znów trafił Robert Lewandowski, ale ponownie Borussia wyrównała. Zwycięska bramka padła w 73. minucie, a jej autorem był Paco Alcacer.

Borussia, dzięki tej wygranej, zwiększyła swoją przewagę nad Bayernem do siedmiu punktów.

Jak oceniasz sędziowanie w meczu Borussia Dortmund - Bayern Monachium?