Niemcy - Holandia: sędzia rozpłakał się po meczu. W przerwie przeżył dramat

Media obiegło nagranie, w którym widzimy Virgila van Dijka pocieszającego sędziego z Rumunii. Piłkarz potem zdradził, że Ovidiu Hategan stracił bliską osobę.

Robert Czykiel
Ovidiu Hategan Getty Images / Bongarts/Ronny Hartmann / Na zdjęciu: Ovidiu Hategan
W Lidze Narodów zobaczyliśmy kolejny emocjonujący mecz. Niemcy prowadzili z Holandią 2:0, ale w ostatnich pięciu minutach "Oranje" się przebudzili. Skończyło się wynikiem 2:2, a gola na wagę punktów w doliczonym czasie gry strzelił Virgil van Dijk. Ten sam zawodnik został bohaterem także po zakończeniu zawodów.

Światowe media obiegła scena, w której obrońca Liverpoolu pociesza płaczącego sędziego głównego. Początkowo nikt nie wiedział, co doprowadziło do takiego stanu Ovidiu Hategana. Dopiero Van Dijk ujawnił dramat Rumuna.

- Stał ze łzami w oczach, bo niedawno stracił matkę. Powiedziałem mu, że musi być silny i że świetnie prowadził mecz. Wiem, że to niewiele, ale może choć trochę mu pomoże - powiedział reprezentant Holandii.

Rumuńskie media informują, że Hategan o tragedii dowiedział się w przerwie meczu. Jego matka trafiła do szpitala kilka dni temu i była ciężko chora. Arbiter jednak poleciał do Niemiec i poprosił bliskich, by stale informowali go o stanie zdrowia mamy.