U-19: Polska dostała lanie od Serbii, ale awansowała

Reprezentacja Polski U-19 przegrała 1:4 z Serbią. Porażka pozbawiła ją prowadzenia w grupie, ale pozostała na miejscu premiowanym awansem do kolejnej rundy eliminacji mistrzostw Europy.

reprezentacja Polski U-19 Getty Images / Dino Panato / Na zdjęciu: reprezentacja Polski U-19
Reprezentacja Serbii była losowana z pierwszego koszyka. Przed spotkaniem ze swoim głównym konkurentem Polską także zdobyła w Irlandii Północnej cztery punkty, jednak miała gorszy bilans goli niż Biało-Czerwoni. Dlatego do wyprzedzenia ich w tabeli potrzebowała zwycięstwa.

Drużyna z Bałkanów przystąpiła do ataku od początku spotkania. To ona oddała pierwsze celne uderzenie, a niewiele po nim zdobyła gola. W 9. minucie na lewym skrzydle włączył się do akcji Kamenović, po którego zagraniu piłkę wpakował do własnej bramki kapitan Jakub Kiwior.

Polska wyrównała na 1:1 w 25. minucie i bramka ponownie była samobójcza. Lista strzelców zaczęła wyglądać absurdalnie po tym jak Vanja Zvekanov interweniował niefortunnie po akcji Jana Łosia.

Do właściwej bramki przymierzył jako pierwszy Dusan Vlahović po podaniu Neskovicia i w 36. minucie odzyskał prowadzenie dla reprezentacji Serbii. Wynik 2:1 nie zmienił się przed przerwą. Serbia rozpoczęła drugą połowę równie żwawo jak pierwszą, a gole Nikoli Terzicia i Dusana Vlahovicia na 4:1 praktycznie już w 52. minucie zagwarantowały jej zwycięstwo w meczu i w turnieju eliminacyjnym.

Polska zakończyła rywalizację na Wyspach Brytyjskich z czterema punktami. Przed porażką 1:4 z Serbią zremisowała bezbramkowo z Irlandią Północną i rozbiła 4:0 Kazachstan. Biało-Czerwoni awansowali z drugiego miejsca w grupie. Kolejna faza eliminacji wiosną przyszłego roku.

Polska - Serbia 1:4 (1:2)
0:1 - Jakub Kiwior (sam.) 9'
1:1 - Vanja Zvekanov (sam.) 25'
1:2 - Dusan Vlahović 36'
1:3 - Nikola Terzić 49'
1:4 - Dusan Vlahović 52'

Polska: Mateusz Kochalski (88' Paweł Sokół) - Kacper Michalski (46' Kacper Tabiś), Maik Nawrocki, Jakub Kiwior, Marcin Grabowski - Hubert Kisiel - Jan Łoś (42' Mateusz Młyński), Mateusz Bogusz, Maciej Żurawski (68' Łukasz Poręba), Michał Skóraś -Hubert Sobol (68' Kacper Wełniak)

Żółte kartki: Michalski (Polska) oraz Sehović (Serbia)

Sędzia: Irfan Peljto (Bośnia i Hercegowina)