Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Trudna sytuacja finansowa Wisły Kraków. Pomoc deklaruje Ryszard Niemiec

Sytuacja finansowa Wisły Kraków jest bardzo trudna. Niewykluczone, że klub będzie musiał wycofać się z Lotto Ekstraklasy. Oczywiście jego szefowie nie chcą do tego dopuścić. Pomoc już zadeklarował Ryszard Niemiec, szef małopolskiego ZPN.
Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Ryszard Niemiec Getty Images / PIOTR KUCZA/FOTOPYK / Na zdjęciu: Ryszard Niemiec

Gdyby założyć najbardziej czarny scenariusz i klub ogłosi upadłość, wówczas Wisła Kraków nową grę w polskim futbolu - przynajmniej w teorii - musiałaby zacząć od najniższej klasy rozgrywkowej. 

Tak się jednak nie stanie. W przypadku zasłużonego klubu, a takim jest przecież Wisła, Małopolski Związek Piłki Nożnej mógłby dopuścić krakowian do gry w wyższej klasie niż klasa B.  

- Jako związek mamy możliwości dopuszczenia drużyny do IV ligi. Nie wyobrażam sobie, żeby biorąc pod uwagę, jakim klubem dla całej Małopolski jest Wisła, ktokolwiek w takiej sytuacji protestował - powiedział Ryszard Niemiec dla "Gazety Krakowskiej". 

Prezes małopolskiego związku wierzy jednak, że nie dojdzie do sytuacji, w której klub musiałby opuścić Lotto Ekstraklasę. - Czas najwyższy, żeby w pomoc Wiśle zaangażowało się miasto. (...) Ze swojej strony mogę zadeklarować pomoc i uczestnictwo w rozmowach, które doprowadziłyby do uratowania Wisły  - podkreślił Niemiec, który zwrócił również uwagę, że kilka lat temu, gdy Cracovia była w trudnej sytuacji finansowej, miasto zdecydowało się pomóc. 

W bieżącym sezonie Lotto Ekstraklasy piłkarze Wisły Kraków spisują się nadspodziewanie dobrze. Po rundzie jesiennej (15 kolejkach) zajmują 4. miejsce w tabeli ze stratą 6 "oczek" do prowadzącej Lechii Gdańsk.

ZOBACZ WIDEO "Piłka z góry". Mourinho nie jest już "special one". "Przestał się rozwijać"

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
gazetakrakowska.pl

Komentarze (4):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×