Bundesliga: Kevin Volland dał triumf Bayerowi Leverkusen

Bayer Leverkusen uciekł od strefy spadkowej. Zespół ten w meczu dwunastej kolejki pokonał VfB Stuttgart 2:0, a oba gole strzelił Kevin Volland.

Łukasz Witczyk
Marc-Oliver Kempf i Kevin Volland Getty Images / Maja Hitij/Bongarts / Na zdjęciu: Marc-Oliver Kempf i Kevin Volland
Obie ekipy początku sezonu nie mogą zaliczyć do udanych. Bayer Leverkusen miał walczyć o awans do europejskich pucharów, ale bliżej był strefy spadkowej. Z kolei VfB Stuttgart zamykało tabelę Bundesligi. Aptekarze dominowali i odnieśli zasłużone zwycięstwo, dzięki czemu uciekli od strefy spadkowej.

Gospodarze w pierwszej połowie mieli kilka szans do tego, by objąć prowadzenie. Dwóch okazji nie wykorzystał Kevin Volland, który najpierw strzelił tuż nad poprzeczką, a następnie uderzył obok słupka. Gola mógł strzelić również Tin Jedvaj, ale w dogodnej sytuacji fatalnie spudłował.

W drugiej połowie Bayer był już bardziej skuteczny. Zwycięstwo zespołowi z Leverkusen zapewnił Volland, który zdobył obie bramki dla miejscowych. Napastnik Aptekarzy w 76. minucie wykorzystał podanie Kaia Havertza i głową pokonał bramkarza rywali. Kilka chwil później znów asystował Havertz, a strzelał Volland. W końcówce VfB było blisko odrobienia części strat, ale gol Alario nie został uznany z powodu spalonego.

Bayer Leverkusen - VfB Stuttgart 2:0 (0:0)
1:0 - Kevin Volland 76'
2:0 - Kevin Volland 83'

Czy Bayer Leverkusen awansuje do europejskich pucharów?