LM: Ronaldo zrobił różnicę. Juventus ograł Valencię i zapewnił sobie awans

Błysk Cristiano Ronaldo pozwolił Juventusowi Turyn zameldować się w 1/8 Ligi Mistrzów. Gospodarze długo pracowali na przełamanie żelaznej obrony Valencii i ostatecznie wygrali 1:0. Swoją chwilę chwały miał Wojciech Szczęsny.

Dominik Polesiński
Geoffrey Kondogbia i Blaise Matuidi Getty Images / Emilio Andreoli / Na zdjęciu: Geoffrey Kondogbia i Blaise Matuidi
Gdyby nie fantastyczna obrona Wojciecha Szczęsnego w ostatniej akcji pierwszej połowy Juventus miałby w szatni o czym myśleć. Polak przez 45 minut stał zupełnie bezrobotny, ale kiedy Mouctar Diakhaby idealnie wbiegł na bliższy słupek i huknął głową lewa ręka bramkarza z automatu poszła w górę. To była interwencja klasy światowej. Jedna, ale jakże spektakularna, na miano kibicowskiej owacji przy zejściu na przerwę.

Juventus nie radził sobie z defensywą Valencii, a ta grała bezbłędnie do bólu. Goście świetnie przemieszczali się po boisku, zostawiając bardzo niewielkie odległości między poszczególnymi formacjami. Stara Dama miała przez to mało miejsca na rozegranie piłki, a efektu zaskoczenia przy tak powolnej wymianie podań próżno było szukać. Kilka razy celnie z dystansu w środek bramki uderzył Ronaldo, ratując statystyki pierwszej połowy.

Po przerwie Valencia nadal zaskakiwała żelazną obroną, a Juventus raził nieporadnością. Tak było do 59. minuty i wtedy dał o sobie znać kunszt Cristiano Ronaldo. Portugalczyk na metrze widowiskowo ograł Gabriela Paulistę i płasko podał wzdłuż bramki. Mario Mandzukiciowi pozostało tylko dostawić nogę.

Valencia trafiła do siatki już dwie minuty później, jednak Diakhaby zamiast głową zagarnął piłkę ręką. Próba przechytrzenia arbitra zakończyła się nieuznanym golem i żółtą kartką. Goście do ostatniej akcji walczyli o remis. Trener wymienił napastników, ale ci zamiast współpracować częściej sobie przeszkadzali.

Juventus Turyn - Valencia CF 1:0 (0:0)
1:0 - Mario Mandzukić 59'

Juventus Turyn: Wojciech Szczęsny - Joao Cancelo, Leonardo Bonucci, Giorgio Chiellini, Alex Sandro (46' Juan Cuadrado), Miralem Pjanić, Rodrigo Bentancur, Blaise Matuidi, Cristiano Ronaldo, Paulo Dybala (79' Douglas Costa), Mario Mandzukić.

Valencia CF: Neto - Daniel Wass, Gabriel Paulista, Mouctar Diakhaby, Jose Gaya, Francis Coquelin, Geoffrey Kondogbia (72' Carlos Soler), Dani Parejo, Goncalo Guedes, Rodrigo Moreno (46' Kevin Gameiro), Santi Mina (67' Michy Batshuayi).

Żółte kartki: Bentancur, Cuadrado, Matuidi (Juventus) oraz Gaya, Kondogbia, Diakhaby, Guedes, Batshuayi (Valencia).

4 Young Boys Berno 6 1 1 4 4:12 4

Czy stawiasz Juventus Turyn jako jednego z głównych faworytów do wygrania Ligi Mistrzów?